نوشته های بلاگ  "2019"  از "آذر"

تمیز کردن کاسه روشویی سرامیکی با 3 روش عالی

نحوه تمیز کردن زردی کاسه روشویی سرامیکی بدون مواد شیمیایی

کاسه هایی که روی روشویی های کابینتی استفاده می شوند اکثرا در دو نوع است:

کاسه های روشویی، مخصوصا سرامیکی ها بسیار حساس هستند و اگر به درستی محافظت نشود ممکن است خط و خش و یا جرم بگیرد برای همین ما در این مطلب سعی می کنیم نحوه تمیز کردن کاسه های روشویی سرامیکی را بدون استفاده از مواد شیمیایی و فقط با استفاده از پاک کننده های طبیعی مانند لیمو و یا سرکه و در صورتی که جرم گرفته باشد و زرد شود و یا لکه های خاصی داشته باشد از جوش شیرین به عنوان یک پاک کننده ساینده ملایم استفاده کنید.

نظافت کاسه روشویی سرامیکی

چگونه زردی سنگ دستشویی را تمیز کنیم؟

روش اول:

تمیز کردن لکه های کاسه روشویی با لیمو و سرکه سفید

برای تمیز کردن زردی و جرم گیری سنگ دستشویی یا همان روشویی باید روی قسمت لکه دار کاسه روشویی لیمو یا سرکه بزنید. سرکه و لیمو خاصیت اسیدی خفیف می باشد که در پاک کردن لکه های زنگ زدگی بسیار موثر است. پس از اینکه محل لکه را سرکه و یا لیمو زدید اجازه بدید به مدت نیم ساعت بماند.با اینکه این مواد قدرت اسیدی خیلی کمی دارند ولی مواظب باشید بیش از نیم ساعت روی کاسه روشویی نماند زیرا باعث آسیب زدن به لعاب کاسه روشویی می شود. بعد از نیم ساعت ناحیه سرکه یا لیمو زده شده را با یک اسفنج یا پارچه نرم پاک کنید تا لکه ها کاملا تمیز شود.


نظافت روشویی

تمیز کردن سرکه و لیمو از روی کاسه روشویی

پس از اینکه با دستمال نرم روی سنگ روشویی را پاک کردید با استفاده از یک اسفنح نرم طبق تصویر بر روی کاسه بکشید. تاکید می کنم با اسفنج نرم این کار را کنید به هیچ وجه از جسم خشن و زبر استفاده نکنید زیرا باعث خط و خش روی لعاب کاسه می شود.

نظافت کاسه روشویی سرامیکی

آب کشی آخر کاسه روشویی

با استفاده از آب و دستمال نرم، تمام قسمت های روشویی را از لیمو و سرکه کاملا پاک کنید اجازه ندید هیچ اثری از سرکه و لیمو باقی بمونه زیرا لیمو و سرکه باعث خوردگی لعاب کاسه به مرور زمان می شود.

نظافت کاسه روشویی سرامیکی

روش دوم:

جرم گیری و تمیز کردن زردی کاسه روشویی با جوش شیرین

سعی کنید از روش اول استفاده کنید ولی در صورتی که از روش اول نتیجه نگرفتید از جوش شیرین برای جرم گیری و تمیز کردن زردی سنگ دستشویی استفاده کنید چون استفاده زیاد از جوش شیرین باعث خراب شدن لعاب سنگ روشویی می شود.جوش شیرین را روی قسمت هایی که لکه هست بریزید از آنجایی که جوش شیرین خیلی راحت با آب ترکیب می شود برای همین مواظب باشید روی جوش شیرین آب ریخته نشود سنگ مرطوب باشد کافی هست.

نظافت روشویی با جوش شیرین

با اسکاج نرم جوش شیرین را روی کاسه بکشید

وقتی جوش شیرین را بر روی لکه های روی کاسه روشویی زدید حال با استفاده از اسفنج نرم مرطوب ( آبدار نباشد ) به آرامی روی جوش شیرین بکشید تا به صورت گلوله های خمیری شود این گلوله های خمیری جوش شیرین تمامی لکه ها و جرم های روی کاسه را تمیز می کند.

توجه داشته باشید به هیچ وجه کاسه روشویی سرامیکی را با اسکاج های زبر و یا سیم های ظرفشویی تمیز نکنید زیرا باعث آسیب دیدن لعاب کاسه ها می شود.

نظافت روشویی با جوش شیرین

تمیز کردن جوش شیرین با آب سرد

پس از اینکه همه لکه هارو با جوش شیرین تمیز کردید حالا باید خود خوش شیرین را از روی کاسه روشویی تمیز کنید برای اینکار باید حتما از آب سرد استفاده کنید با استفاده از یک دستمال نرم و آب سرد روشویی را کاملا تمیز کنید. و در آخر با استفاده از یک حوله نرم روشویی را خشک کنید تا هیچ لکه آبی روی کاسه نماند.

نظافت روشویی با جوش شیرین


سوالات متداول در مورد چگونگی تمیز کردن کاسه روشویی

لکه های روی سنگ روشویی را چگونه تمیز کنیم؟

لکه های معمولی را به راحتی می توانید با استفاده از اسید های ملایم مانند آب لیمو یا سرکه طبق توضیحات و تصاویر داخل مقاله تمیز کنید و کاسه روشوی را مثل روز اول برق بندازید.

جرم های قدیمی و سخت روی سنگ روشویی را چگونه تمیز کنیم؟

برای تمیز کردن رسوب ها جرم های قدیمی روی کاسه روشویی بهتر است خمیر جوش شیرین را مطابق عکس و توضیحات متن درست کنید و روی لکه ها بمالید و اجازه بدید مدتی بماند و سپس با استفاده از آب سرد تمیز کنید.

چگونه کاسه روشویی با کیفیت و قیمت مناسب تهیه کنیم؟

شما می توانید در فروشگاه اینترنتی کالا 118 بهترین کاسه های روشویی ایرانی و خارجی را با کمترین قیمت تهیه کنید برای خرید روی لینک زیر کلیک کنید.

خرید اینترنتی کاسه روشویی 


راهنمای تمیز کردن کابین دوش حمام

نحوه تمیز کردن کابین دوش حمام 

وقتی شما اقدام به خرید کابین سونا بخار حمام می کنید در واقع می خواهید فضای دوش گرفتن و نظافت را با دیگر قسمت های حمام جدا کنید تا در اثر دوش گرفتن سایر وسایل موجود در حمام مانند توالت فرنگی ، روشویی کابینتی و... خیس و کثیف نشود یعنی شما دوست دارید فضای حمام همیشه مرتب و تمیز باشد پس باید نحوه تمیز کردن فضایی که در آنجا دوش گرفته می شود یعنی همان کابین دوش را بدانید ما در ادامه به شما روش تمیز کردن کابین دوش حمام را آموزش می دهیم.

نظافت کابین دوش

کابین دوش حمام

بدنه کابین دوش حمام را می توانیم به دو قسمت تقسیم کنیم؛

  • قسمت های اکریلیک فایبرگلاس 
  • قسمت های شیشه ای 

در این مطلب ما طرز شستشو و نظافت قسمت فایبر گلاس کابین دوش را در ادامه توضیح می دهیم:

نحوه تمیز کردن قسمت های اکریلیک و فایبرگلاس کابین دوش

قسمت های بدنه که از جنس اکریلیک - فایبرگلاس می باشد باید پس از  استفاده با دستمال نرم خشک شود تا رسوب آب باعث لکه روی بدنه نشود اگر هر هفته بدنه کابین دوش را تمیز کنید دیگه هیچ نگرانی بابت لکه های سخت که خیلی مشکل پاک می شوند نخواهید داشت.

کابین دوش را کاملا خالی کنید

برای شروع نظافت داخل کابین دوش را خالی کنید. تمام شوینده ها ، صابون ها ، تیغ و لوازم جانبی را از کابین دوش جدا کنید. تمامی وسایل که از کابین بیرون می برید احتمالا زیر آنها کپک زدگی هایی وجود دارد که باید کاملا تمیز شود.

  •  اگر وسایل خالی یا خراب شده ای  دارید ، آنها را دور بیندازید.
  • اگر پرده دوش دارید بهتر است آن را پایین آورده و تمیز کنید .

نحوه تمیز کردن کابین دوش حمام (خالی کردن کابین دوش)

تمام دیواره های کابین را آب بگیرید

تمامی بدنه کابین دوش را آب بگیرید تا هر گونه گرد و غبار و زباله های احتمالی شسته شود و هیچ چیزی داخل کابین باقی نماند.

حتما درب کابین در طی زمان تمیز کردن دوش باز باشد و فن تهویه داخل حمام روشن باشد و اگر پنجره ای در حمام هست باز کنید تا از لحاظ تهویه مشکلی نداشته باشد.

نظافت کابین دوش

ساخت اسپری پاک کننده سطح فایبر گلاس کابین دوش

داخل یک بطری اسپری خالی، 1/3 فنجان (80ml) مایع ظرفشویی بریزید. مایع ظرفشویی تمامی پسمانده های صابون ها ، روغن و کرم ها استفاده شده در حمام را پاک می کند و باعث می شود لکه ها راحت تر تمیز شود. دقت کنید که اندازه مایع ظرفشویی در ساخت این پاک کننده باید یک سوم فنجان باشد تا اثر تمیز کنندگی خوبی داشته باشد.

نظافت کابین دوش

استفاده از سرکه سفید در محلول پاک کننده فایبر گلاس

یک فنجان سرکه سفید (235ml) برای درست کردن محلول پاک کننده فایبر گلاس لازم داریم. سرکه سفید تمیز کننده خوبی برای باکتری ها و کپک های روی بدنه کابین دوش و همچنین پاک کننده پسمانده های صابون و بقیه شوینده ها می باشد.
اگر بوی سرکه سفید شما را اذیت می کند می توانید چند قطره لیمو اضافه کنید.
نظافت کابین دوش

گرم کردن سرکه داخل مایکروویو

سرکه سفید را در مایکروویو قرار دهید و تایمر را به مدت 1 دقیقه برای گرم کردن سرکه تنظیم کنید. مخلوط شدن سرکه گرم نسبت به سرکه سرد راحت تر است ، بنابراین محلول پاک کننده شما نتیجه بهتری خواهد داد. سرکه را نجوشانید فقط در عرض 1 دقیقه گرم شود کاف است.
نظافت کابین دوش

مخلوط کردن سرکه و مایع ظرفشویی

سرکه را به داخل بطری اسپری که قبلا مایع ظرفشویی ریخته بودید، بریزید و بطری را طبق تصویر به صورت چرخشی حرکت دهید تا ترکیب شوند. از تکان دادن شدید بطری خودداری کنید زیرا باعث می شود صابون بیش از حد کف کند نتیجه نهایی باید محلول با کف خیلی کم و رنگ محلول پاک کننده کمی رنگ مایع ظرفشویی بگیرد.
توجه داشته باشید پاک کننده های تجاری هم در بازار هست که مناسب سطوح فایبرگلاس و اکریلیک می باشد که می توانید از آنها هم در صورتی که خاصیت سایندگی و سفید کنندگی اسیدی نداشته باشد استفاده کنید.
نظافت کابین دوش

اسپری کردن محلول پاک کننده روی سطح فایبرگلاس کابین دوش

محلول پاک کننده که ساخته اید را روی سطح بدنه کابین دوش اسپری کنید و اجازه دهید برای 10 الی 15 دقیقه محلول در رسوبات صابون، کپک و سایر مواد معدنی خشک شده روی کابین نفوذ کند.
نظافت کابین دوش

با اسفنج یا دستمال نرم سطح فایبر گلاس را پاک کنید

پس از 10-15 دقیقه که محلول به خوبی در رسوب های خشک بدنه نفوذ کرد می توانید با استفاده از اسفنج، پارچه یا برس نرم سطح کابین دوش را پاک کنید برای قسمت هایی که رسوب بیشتری داره یکم باید بیشتر زحمت بکشید و در صورتی که احساس می کنید رسوب ها نرم نشده اند می توانید از محلول پاک کننده اضافی هم استفاده کنید.

توجه داشته باشید هرگز از برس های سفت و محکم، سیم یا اسکاج ظرفشویی و سایر اجسام خشن برای تمیز کردن سطوح فایبرگلاس استفاده نکنید زیرا باعث خراش روی سطح می شود.

نظافت کابین دوش

شستشوی کابین دوش با آب سرد

 از سردوش دستی یا پارچ استفاده کنید و با آب سرد تمام سطوح فایبرگلاس را آبکشی کنید و تمام محلول پاک کننده را از روی بدنه بشورید و تمیز کنید

در صورتی که رسوبات کاملا تمیز نشده باشد و وضع کابین دوش شما خیلی کثیف باشد می توانید به اون نواحی پودر جوش بپاشید و دوباره اسپری پاک کننده که ساخته بودید را بزنید و مراحل بالا را تکرار کنید تا کابین دوشی تر تمیز عین روز اول داشته باشید.

نظافت کابین دوش

بهترین روش نگهداری و تمیز کردن سنگ گرانیت

محافظت از سطح گرانیتی

کاربرد سنگ گرانیتی

امروزه استفاده از سنگ گرانیتی در منازل روز به روز در حال افزایش است، خواه برای سینک ظرفشویی گرانیتی، رویه کانتر آشپزخانه یا روشویی کابینتی، وان حمام سنگی و یا حتی کف حیاط باشد و مدل ها و طرح های جدیدی از سنگ گرانیت تولید و روانه بازار می شود.

اهمیت نگهداری و محافظت از سنگ گرانیتی

از آنجایی که اگر راه های نگهداری و محافظت از سنگ گرانیتی را بلد نباشید ممکن است پس از چند مدت سنگ گرانیتی، براق بودن خود را از دست دهد و یا روی آن خط و خش هایی مشاهده کنید که ظاهر زیبای گرانیت را از بین ببرد.

در این مطلب ما راه جلا دادن و محافظت از سنگ گرانیت را در برابر سایش و خط و خش را به شما می گویم تا بتونید ماندگاری سنگ گرانیتی را برای مدت طولانی با همان ظاهر شیک و جذاب روز اول حفظ کنید.

پولیش گرانیت

نکات مهم در تمیز کردن سطح سنگ گرانیتی

با اینکه سنگ های گرانیتی بسیار مقاوم در برابر ضربه، حرارت و ضد خش هستند ولی برای اینکه زیبایی و درخشندگی این نوع سنگ ها حفظ شود باید موقع تمیز کردن مراقب باشید و از مواد اسیدی مانند سرکه، آمونیاک و سفید کننده ها به هیچ وجه استفاده نکنید. از قرار دادن ظروف خیلی داغ به صورت مستقیما روی سطح سنگ گرانیتی جدا خداری کنید. زیر ظرفهایی از جنس چینی، سرامیک، نقره، یا ظروف پایه دار برای جلوگیری از خراشیدگی از زیر بشقابی استفاده کنید. باوجود اینکه گرانیت در برابر خراشیدگی بسیار مقاوم است اما احتیاط کردن موارد بالا باعث دوام بیشتر سنگ می شود. گرانیت را از ضربات مستقیم باید محافظت کرد.

آموزش تمیز کردن و برق انداختن سنگ گرانیتی

سنگ های گرانیتی در برابر غذاها و نوشیدنی های اسیدی و در طول زمان استفاده باعث ایجاد خراش یا کدر شدن سطح آنها می شود. برای همین ما در اینجا یکی از بهترین راه های برق انداختن سطح سنک گرانیتی را به شما آموزش می دهیم.

تمیز کردن سنگ گرانیتی

از چه نوع پولیش برای سطح سنگ گرانیتی استفاده

موقع انتخاب نوع پولیش باید دقت کنید پولیش های زبر با توجه به قدرت سایندگی که دارد بیشتر برای لایه برداری و خراش های عمق زیاد استفاده می شود ولی از آنجایی که لایه بالایی سنگ را بر می دارد باعث کدر شدن سطح می شود برای همین باید پس از استفاده کردن از این نوع، حتما از پولیش نرم برای جلا دادن استفاده کنید. استفاده زیاد از پولیش زبر به هیچ عنوان پیشنهاد نمی شود.

ولی پولیش نرم داراي خاصيت سايندگي بسيار ظريفي مي باشد به طوري که سطح سنگ گرانیتی را کاملا براق و صاف نموده و کليه خطوط و خراش هاي سطحي را از بين مي‌برد، از این پولیش بیشتر برای لکه هایی که با مواد شوینده تمیز نمی شوند و یا زمانی که سطح سنگ کدر شده است استفاده می شود.

تمیز کردن سنگ گرانیتی

تمیز کردن سطح سنگ گرانیتی با مایع ظرفشویی

با استفاده از یک دستمال نرم سطح سنگ گرانیتی را از گرد و غبار های ریز پاک کنید و سپس مقداری مایع ظرفشویی غیر اسیدی را در داخل آب حل کنید و با استفاده از  دستمال نرم مطابق تصویر تمام سطح سنگ را با مایع ظرفشویی خوب تمیز کنید.

چگونه سنگ گرانیت را جلا دهیم؟

پولیش زدن سطح سنگ گرانیتی برای برق انداختن

با توجه به اینکه سختی آب در کشور ما بسیار بالاست پیشنهاد می کنم به هیچ وجه اجازه ندهید قطره های آب روی سنگ بماند و در صورتی که آب روی سطح گرانیتی ریخت حتما با یک دستمال نرم کاملا خشک کنید تا لکه نگیرد. در صورتی که زیاد از مایع ظرفشویی برای شستشوی گرانیت استفاده کنید سطح سنگ گرانیتی با مرور زمان کدر می شود و برای همین برای جلا دادن و برق انداختن سنک گرانیتی باید یکی دوبار در ماه سطح سنگ گرانیتی را پولیش بزنید.

طبق تصویر پولیش نرم مخصوص سنگ گرانیتی را روی سطح سنگ (طبق اندازه ای که روی اسپری نوشته می شود) اسپری کنید.

پولیش سنگ گرانیتی

دقت داشته باشید که اندازه نوشته شده روی اسپری را رعایت کنید، اسپری کردن زیاد باعث مات شدن سطح سنگ گرانیتی می شود.

خشک کردن سنگ گرانیتی

همان طور که در بالا اشاره شد ماندن قطرات مایع روی سنگ گرانیتی باعث ایجاد لکه می شود برای همین پس از اسپری کردن پولیش مطابق تصویر زیر با استفاده از یک دستمال نرم و یا حوله کاغذی سطح سنگ را کاملا خشک می کنیم تا هیچ لکه ای روی سنگ باقی نماند.

خشک کردن سطح سنگ گرانیتی

تمیز کردن سنگ گرانیتی با پارچه میکروفایبر

برای تمیز کردن سنگ های گرانیتی بهتر است از پارچه های میکروفایبر استفاده کنید چون با توجه ساختار این پارچه ها از پنبه بیشتر مایع جذب می کند و خیلی نرم می باشد و هیچ آسیبی به سنگ وارد نمی کند طبق تصویر زیر به صورت دایره های کوچک دستمال را محکم روی سنگ بکشید این کار باعث می شود هم سنگ کاملا خشک شود و هم اینکه سطح سنگ درخشان می شود.

جلا دادن سطح سنگ گرانیتی

حال سنک گرانیتی شما کاملا تمیز شده و سطح آن برق می زند.

0
۲۸ آذر, ۱۳۹۸

¬محل کار خود را چگونه با شیشه دیزاین کنیم؟

­محل کار خود را چگونه با شیشه دیزاین کنیم؟

در یک دهه اخیر فضای کسب و کار دچار تغییرات گسترده ای شده است. در گذشته کسب و کارهای سنتی با تکیه بر همان منابع همیشگی و روش های گذشته خود سعی در کسب مشتری و تداوم فروش داشتند.

تقریبا اکثریتِ کسب و کارها با محافظه کاری و احتیاط از هر تغییری دوری کرده و راه سنتی خود را ادامه می دادند.

اما در یک دهه اخیر تحولات گسترده ای در این حوزه رخ داده است. از انقلاب دیجیتال گرفته تا گسترش فنآوری های نو همه زمینه ساز تغییرات گسترده ای در بیزینس ها شده اند.

خود محل کسب و کار نیز از این تغییرات مصون نمانده است. نگاهی گذرا حتی از  مغازه،  مغازه های کوچک گرفته تا مال ها و پاساژهای مدرن اکثریت تن به تغییر دیزاین داده اند.

شرکت ها و آفیس های ایران نیز در مسیر تحول دیزاین قرار دارند. امروزه شرکت شما معرف سطح توانایی سرمایه های شماست. مشتریان با گام گذاشتن به مجموعه شما به راحتی سطح اقتصادی شرکت شما را ارزیابی کرده و در تصمیم گیری های بعدی آن را تاثیر می دهند. بنابر تحقیقات موسسات کسب و کار، دیزاین شرکت در هنگام مواجه اولیه مشتری حتی تا 40 درصد بر روی تصمیم او اثر گذار خواهد بود.

اما دیزاین محل کار چگونه است؟

برای تم های محل کار موارد زیر را عنوان کرده اند.

·         دیزاین با استفاده از تم شیشه

·         دیزاین با ترکیب شیشه و استیل

·         دیزاین با ترکیب شیشه و چوب

و ....

رامادُر در اینجا دیزاین محل کار با شیشه را برای شما شرح می دهد.

 

استفاده از بهترین و مناسب ترین کرکره برقی در ساختمان

در درجه اول برای نصب کرکره برقی این مسئله وجود دارد که بايد مشخص شود كركره برقى براى چه مکانی، در چه ابعاد و چه تعداد عبور و مرور در پارکینگ و... در روز استفاده می شود؟ شما قبل از هرچيزى بايد بدانید كه كركره برقى را براى کجای یک ساختمان می خواهید؟ بالکن، پنجره، پارکینگ و...

در صورت نصب کرکره برقی در ساختمانی از ادارات و شرکت های لوکس برای شناخت و استفاده از انواع یراق آلات کرکره برقی با شرکت رامادُر تماس گرفته و با کارشناسان فروش در ارتباط باشید. از یراق الات مهم در کرکره برقی موتور و تیغه می باشد. از تیغه پلی کربنات برای پنجره و تراس استفاده بسیاری می شود و همینطور تیغه آلومینیومی مناسب پارکینگ می باشد.

در صورت استفاده از کرکره برقی ریموت دار و درخواست و سفارش می توان به سایت رامادُر مراجعه کرده، با انواع محصولات و همچنین انواع یراق الات مصرفی در محصولات آشنا شوید.

مزایای استفاده از درب اتوماتیک شیشه ای برای جداسازی محیط اداری و اتاق مدیریت

پارتیشن شیشه ای و استفاده از آن مستلزم ایجاد فضایی هارمونیک در دیزاین است. هنگامی که شما از شیشه برای ایجاد پارتیشن استفاده می کنید در واقع اکثریت نمای شما را شیشه تشکیل می دهد. پس برای ایجاد هارمونی نیاز به استفاده از دیگر محصولات منتج شده از شیشه دارید.

درب اتوماتیک یکی دیگر از اجزایی است که نقش به سزایی در ایجاد این هارمونی دارد. اتصال یک درب کاملا شیشه ای به پارتیشن های شیشه ای بسیار مجلل است و در فضای موجود هارمونی ایجاد می کند.

مزایای نصب درب اتوماتیک در پارتیشن شیشه ای به شرح زیر است:

·         سازگاری با دکوراسیون شیشه ای

·         استفاده بهینه از نور محیط

·         قابلیت کنترل هوشمند تردد

·         قابلیت کاهش خطاهای انسانی (به خصوص در محیط های آزمایشگاهی و ..)

·         کاهش مصرف انرژی محیط

·         بهینه سازی ورود و  خروج افراد

طراحی فضای اداری با انواع پارتیشن شیشه ای

جستجوی تصاویر فضای اداری از شرکت های بزرگی چون گوگل، فیسبوک و.... گرفته تا استارت آپ ها روز دنیا نشان از طراحی فضای اداری با استفاده از پارتیشن های شیشه ای می دهد.

استفاده از پارتیشن شیشه ای مزایای زیر را برای شما می آفریند:

·         افزایش نور طبیعی محیط

·         کاهش نیاز به استفاده از نور مصنوعی

·         کاهش مصرف انرژی

·         بهبود و بهره وری بیشتر مدیریت انرژی

·         افزیش تهویه و جریان یافتن هوای محیط

·         افزایش راندمان کاری

·         ایجاد محیط شاداب تر در محل کار به دلیل دید بیشتر

·         ایجاد فضایی مجلل تر در دید مشتریان

·         مدرن کردن دکوراسیون

اجرای شیشه سکوریت برای دکوراسیون داخلی اداری

استفاده از شیشه سکوریت در­ طراحی دکوراسیون اداری می تواند تغییرات مهمی در فضای شما ایجاد کند. نور طبیعی به افراد کمک می کند تا همه چیز را بهتر ببینند. بینایی انسان به گونه‌ای تنظیم شده است که با تغییراتی در نور طبیعی سازگار باشد. در واقع نور طبیعی بسیار بهتر از نور مصنوعی برای قوه بیناییی انسان است. سردرد، لک صورت و ... از جمله عوارض نور مصنوعی برای انسان است.­­­­
نکته دوم، استفاده از نور طبیعی باعث افزایش تمرکز می شود. نور طبیعی میزان ملاتونین بدن انسان را کنترل می کند در نتیجه بر احساس و تمرکز و بیداری شما اثر مطلوب می گذارد. یک مطالعه جدید در مورد بزرگسالان جوان نشان داده است که قرار گرفتن در معرض بیشتر نور طبیعی باعث شده تا هوشیاری بیشتری داشته باشند ، در حالی که کار در زیر نور مصنوعی باعث شده است که احساس خواب آلودگی کنند.

استفاده از شیشه بالکن یا شیشه تاشو جمع شو در فضای اداری جهت جلوگیری از تبادل صدا از محیطی به محیط دیگر

یکی دیگر از نوآوری ها در فضای اداری استفاده از شیشه تاشو جمع شو می باشد. این شیشه که می تواند به صورت موقت در برابر بالکن قرار گرفته و هر زمان که بخواهید با تا شدن از لولا در کنار بالکن جمع شود.

استفاده از شیشه بالکن در فضای اداری نتایج زیر را در بر دارد:

·         افزایش محیط و مساحت فضای اداری (با توجه به ارزشمند بودن هر متر مربع این فض)

·         استفاده بهینه در نور محیط

·         کاهش مصرف انرژی

·         استفاده از هوای طبیعی در بازه زمانی معمول

·         کاهش ورود آلاینده ها و عوامل آلوده کننده در فصول زمانی خاص

·         قابلیت تغییر کاربری بالکن در هر زمان

·         کاهش استهلاک کلی ساختمان

استفاده از حمام شیشه ای و یا شیشه برای سرویس بهداشتی

یکی از مشکلات مکان های اداری تعدد سرویس های بهداشتی و فضای کم به دلیل محدود بودن فضا برای این مکان است. جداسازی سرویس های بهداشتی با پارتیشن های شیشه ای می تواند به راحتی این محیط را تفکیک کرده و در فضا صرفه جویی کند. استفاده از سندبلاست و مات کردن شیشه نیز مشکلات را کاهش می دهد.

استفاده از سرویس بهداشتی شیشه ای در فضای کم برای مکان کسب و کار شما موارد زیر را موجب خواهد شد:

·         افزایش فضای مورد نیاز

·         ارتقا سطح بهداشت

·         کاهش آلاینده های محیطی

·         افزایش تهویه هوا

·         قابلیت شستشوی بیشتر

·         بهینه سازی مصرف انرژی

·         استفاده بیشتر از نور

·         کاهش به کارگیری لامپ

 

شیشه را از کجا تهیه کنیم؟

اکنون که از مزایای پارتیشن شیشه ای گفتیم حال به بررسی چگونگی خرید و تهیه آن می پردازیم. مهم ترین نکات در باره تهیه پارتیشن شیشه ای استفاده از شیشه سکوریت با کیفیت و یراق آلات مرغوب است.

شیشه سکوریت می بایست بدون خش و خال با برش استاندارد و اندازه گیری دقیق و مهندسی باشد. در واقع شیشه سکوریت اصلی ترین متریال پارتیشن را می سازد.  برای همین هر کاستی کیفیت کار شما را کاهش می دهد.

ارتقا کیفیت اتصالات و یراق آلات ایمنی و کیفیت کار شما را بیشتر از گذشته افزایش می دهد. هر درصد کاهش از کیفیت یراق آلات عمر کار شما را کاهش داده و به افزایش استهلاک منجر می گردد.  در نهایت این شما هستید که در مدت زمان کوتاهی نیاز به هزینه کرد مجدد دارید.

گروه صنعتی رامادر با ربع قرن فعالیت در صنعت شیشه سکوریت و درب اتوماتیک خدمات بسیار ارزشمندی را به شما در زمینه پارتیشن های اداری ارایه می دهد. اکنون بسیاری از برندهای بزرگ کشور محیط ادرای خود را با پارتیشین های شیشه ای رامادر دیزاین کرده اند.

استفاده از مرغوب ترین شیشه سکوریت کشور، به کارگیری با کیفیت ترین یراق آلات روز ، نصب دقیق و مهندسی ، صرفه جویی و مدیریت زمان به همراه خدمات و گارانتی استثنایی گروه صنعتی رامادُر را از دیگران متمایز ساخته است.

شما می توانید با مراجعه به نمایشگاه دایمی رامادر جدیدترین نمونه های پارتیشن اداری را مشاهده کنید. همچنین در وب سایت این شرکت  تعدادی از صدها نمونه کارهای انجام شده را ملاحظه فرمایید.

همکاران ما در گروه صنعتی رامادُر  همراه با شماره تماس 45136 پاسخگوی و راهنمای شما هستند.

 

0
۲۶ آذر, ۱۳۹۸

راهنمای تصویری طریقه نصب روشویی کابینتی دیواری

چرا روشویی کابینتی دیواری ؟

روشویی کابینتی

داشتن یک روشویی کابینتی شیک و مناسب با فضای سرویس بهداشتی می تواند به تنهایی جذابیت خاصی به فضای سرویس دهد. اگر می خواهید یک فضای لوکس و شیک در حمام و سرویس بهداشتی داشته باشید به شما پیشنهاد خرید روشویی کابینتی دیواری متناسب با رنگ سرامیک را می دهیم.

انتخاب روشویی کابینت دار  مناسب مهم هست ولی "چگونگی نصب صحیح روشویی کابینتی دیواری" مهمتر هست که با رعایت چند نکته علاوه بر حفظ زیبایی و اطمینان از ایمنی و درست بودن نصب باعث لذت بردن در زمان استفاده و طول عمر بیشتر روشویی می شود.

لوازم لازم برای نصب روشویی کابینتی دیواری

برای شروع نصب روشویی کابینتی دیواری باید ابزارآلات زیر را داشته باشیم؛

  • دریل با مته گردبر
  • سانتی متر
  • پیچ گوشتی
  • تراز دستی
  • پیچ و رولپلاک

طریقه نصب روشویی کابینتی

طریقه نصب روشویی کابینتی دیواری

موقع نصب روشویی کابینتی باید دقت کنید که لوله فاضلاب و انشعابات آب سرد و گرم مورد نیاز برای روشویی باید دقیقا زیر محل نصب روشویی به طوری که به وسیله کابینت روشویی کاور شود قرار گرفته باشد.

برای شروع طول و عرض روشویی کابینتی را طبق عکس دقیق اندازه می گیریم.

آموزش نصب روشویی کابینتی

آموزش اندازه گیری روشویی کابینتی برای نصب

برای اندازه گیری با استفاده از سانتی متر مابین سوراخ های محل نصب را اندازه می زنیم و وسط باکس کابینت روشویی را مشخص می کنیم. سعی کنید وسط باکس روشویی را دقیقا وسط لوله های آب سرد و گرم در نظر بگیرید مانند تصویر زیر

راهنمای نصب روشویی

کابینت روشویی دیواری در چه ارتفاعی باید نصب شود؟

ارتفاع نصب روشویی کابینت دار دیواری اهمیت زیادی دارد زیرا اگر شما این اندازه را درست رعایت نکنید باعث اذیت شدن استفاده کننده از روشویی خواهید بود در صورتی که در ارتفاع بالاتری نصب شود دسترسی و تسلط به شیر روشویی سخت می شود و در صورتی که در ارتفاع پایین تر از حد مجاز نصب شود باعث می شود استفاده کننده احساس کمر درد داشته باشد.

ارتفاع استاندارد نصب روشویی دیواری 85 الی 90 سانتی متر می باشد که البته این می تواند نسبت به میانگین قدی خانواده و یا استفاده کننده گان تغییر کند مثلا برای سرویس کودک باید به مراتب پایین تر و متناسب با قد کودک نصب شود.

راهنمای نصب روشویی

نکته مهم* باید ارتفاع تمام شده روشویی با کاسه 85 الی 90 سانتی متر باشد برای همین موقع نصب به ارتفاع کاسه هم دقت کنید در صورتی که کاسه روشویی شما روکار باشد حتما ارتفاع کاسه را هم اندازه بگیرید و با ارتفاع باکس روشویی جمع کنید.

راهنمای نصب روشویی

تراز بودن سطح روشویی کابینتی موقع نصب

با استفاده از تراز دستی، تراز بودن روشویی را بررسی کنید و مطمئن باشید که  علامتی که روی دیوار زده می شود حتما تراز باشد. طبق عکس زیر

راهنمای نصب روشویی کابینت دار

راهنمای نصب روشویی کابینت دار

توجه مهم ** قبل از سوراخ کردن محل نصب روشویی حتما حتما دقت کنید که لوله آب و یا سیم برق رد نشده باشد 

راهنمای نصب روشویی

باز کردن جای لوله فاضلاب و شیر آب پشت باکس روشویی

محل هایی که لازم است پشت کابینت روشویی برای اتصالات لوله فاضلاب و انشعابات آب سوراخ شود را به دقت روی بدنه کابینت روشویی علامت میزنیم و با استفاده از دریل گردبر جای شیر آب گرم و سرد و لوله فاضلاب را در میاریم.

راهنمای نصب روشویی

راهنمای نصب روشویی

توجه داشته باشید که اکثر برندهای روشویی کابینتی ایرانی برای پشت باکس pvc نمی زنند و خالی هست و نیازی به این سوراخ کاری ندارید.

راهنمای نصب روشویی

راهنمای نصب روشویی

راهنمای نصب روشویی کابینتی روی دیوار

برای راحتی نصب روشویی می توانید از یک پایه برای نگه داشتن کابینت روی دیوار استفاده کنید تا راحت تر روشویی را روی دیوار با پیچ و رولپلاک محکم کنید.

راهنمای نصب روشویی

راهنمای نصب روشویی

 طبق تصویر با استفاده از پیچ گوشتی روشویی را محکم و با دقت روی دیوار نصب کنید.

راهنمای نصب روشویی

قرار دادن کاسه روشویی روی کابینت 

در صورتی که کاسه روشویی شما روکار باشد باید محل قرار گیری زیرآب را با استفاده از دریل و گردبر سوراخی به قطر 6 سانتی متر روی صفحه باز کنید. در صورتی که کاسه روشویی جای شیر نداشته باشد و مجبور باشید شیر روشویی پایه بلند استفاده کنید باشد جای شیر را نیز باید روی صفحه سوراخی به قطر 3.2 سانتی متر باز کنید.

راهنمای نصب روشویی

راهنمای نصب روشویی

راهنمای نصب روشویی

فیلم آموزش نصب روشویی کابینتی


راهنمای خرید روشویی کابینتی

اهمیت روشویی کابینتی در سرویس حمام 

یکی از راههایی که می تواند به شما برای داشتن سرویس حمام شیک و منظم کمک کند داشتن کابینت روشویی در سرویس حمام است. خرید روشویی کابینت دار برای سرویس بهداشتی یکی از با اهمیت ترین گزینه ها در طراحی دکوراسیون محیط حمام و سرویس بهداشتی می باشد.حال برای انتخاب کابینت روشویی باید چند سوال از خودتان بپرسید. نوع کابینت روشویی, دیواری یا زمینی؟ جنس کابینت روشویی , کابینت روشویی pvc یا چوبی؟؟

روشویی کابینت دار

راهنمای خرید روشویی کابینتی

برای خرید روشویی کابینتی باید ابعاد محل نصب کابینت روشویی را اندازه بگیرید اگر کابینت روشویی پشت درب سرویس بهداشتی نصب می کنید حتما باید عمق کار (از دیوار یا جلوی کابینت) را اندازه بگیرید تا به درب گیر نکند. در صورتی که فضای حمام شما کوچک باشد می توانید در فروشگاه اینترنتی کالا118 روشویی کابینتی کوچک را را جستجو کنید و از مدل های روشویی کوچک انتخاب کنید.

همچنین شما می توانید با توجه به رنگ سرامیک و فضای سرویس حمام خود از کالا118 کابینت روشویی را با رنگ سفارشی انتخاب و خرید کنید.

انواع روشویی کابینتی از لحاظ نصب

در حالت کلی روشویی ها به دو نوع روشویی کابینتی دیواری و کابینت روشویی پایه دار در بازار موجود می باشد. موقع خرید روشویی کابینت دار باید به این نکته توجه کنیم که اگر فضای زیادی در حمام داریم می توانیم از کابینت روشویی زمینی پایه دار استفاده کنیم ولی در صورتی که فضای حمام کوچک هست بهتر است از کابینت روشویی وال هنگ یا همان دیواری استفاده کنیم.

نمونه کابینت روشویی دیواری

روشویی کابینتی دیواری

نمونه روشویی کابینتی پایه دار

روشویی کابینتی زمینی

جنس روشویی کابینتی

بیشتر روشویی های کابینت دار موجود در بازار از دو جنس پی وی سی pvc و چوبی wood می باشد. روشویی های کابین دار از جنس PVC با توجه به اینکه در برابر رطوبت و بخار آب مقاومت بیشتری دارند بیشتر مورد توجه طراحان می باشد.

روشویی کابینتی pvc


روشویی کابینتی چوبی

چرا روشویی کابینت دار PVC ؟؟

در انتخاب روشویی کابینت دار یکی از موارد مهم بهداشت محیط سرویس بهداشتی و حمام می باشد. سرویس بهداشتی با توجه به اینکه منبع بسیاری از میکروبها است و با هر بار استفاده از فلاش تانک تعداد زیادی از میکروب ها همراه با رطوبت به محیط اطراف پخش می شود داشتن کابینت روشویی PVC برای قرار دادن وسایل بهداشتی از جمله مسواک داخل باکس ضروری است و از طرفی تمیز کردن کابینت روشویی پی وی سی با توجه به اینکه جنس PVC ذاتا آب گریز و مقاوم در برابر رطوبت می باشد و تمیز کردن روشویی pvc  بسیار راحت تر از سایر روشویی ها می باشد.

انواع کابینت روشویی pvc

طراحی نوع روشویی کابینتی

روشویی کابینتی را شما نسبت به دکور حمام خود می توانید از نوع روشویی کابینت دار سلطنتی یا کابینت روشویی مدرن فانتزی و ... انتخاب کنید.

روشویی کابینت دار سلطنتی

قبلا اکثر کابینت های روشویی سلطنتی از جنس چوب ساخته می شود ولی الان از جنس PVC هم ساخته می شود این نوع از روشویی ها با استفاده از دستگاه های CNC طرح ها و نقش های کلاسیک مختلفی بروی بدنه PVC یا چوب هک می شود روشویی کابینتی سلطنتی اکثرا دارای طرح های سنتی و زیبایی از معماری ایرانی و رومی می باشد.قیمت روشویی کابینتی سلطنتی با توجه به اینکه ریز کاری زیادی دارد و تولید آن بسیار وقت گیر می باشد نسبت به بقیه طرح ها قیمت بالاتری دارد.

کابینت روشویی سلطنتی

روشویی کابینتی مدرن

 روشویی کابینتی مدرن اکثرا از جنس پی وی سی ساخته می شود و سطحی براق و زیبایی دارد و با توجه به تنوع رنگ PVC  و مدل های متنوع که می توان از پی وی سی تولید کرد دارای طرح های زیادی در بازار می باشد. کابینت های روشویی مدرن هم در حالت زمینی و هم در حالت وال هنگ یا همان دیواری قابل تولید می باشد ولی بیشتر طراحان از مدل دیواری استفاده می کنند. شما می توانید در فروشگاه اینترنتی کالا118 مدل های روشویی کابینتی را با انواع رنگ های سفارشی می توانید خرید کنید.

روشویی کابینتی مدرن

روشویی کابینتی معمولی

 روشویی کابینتی معمولی که اکثرا از جنس روکش PVC می باشد. قیمت روشویی کابینتی معمولی با توجه به جنس کابینت نسبت به روشویی های تمام PVC قیمت ارزان تری دارد. روشویی ارزان قیمت روکش پی وی سی دارای  دوام و مقاومت کمتری نسبت به بقیه روشویی ها دارد پیشنهاد کالا 118 برای شما خرید کابینت روشویی تمام PVC می باشد.

کاسه - سنگ رویه روشویی کابینت دار

کاسه روشویی یا همان سنگ روشویی مورد استفاده برای کابینت ها از دو نوع سنگ روشویی توکار  و سنگ روشویی روکار

سنگ روشویی کابینتی توکار

 این نوع سنگ که کامل داخل کابینت نصب می شود و لبه ها سنگ توکار بیرون می ماند. برای این نوع از روشویی های کابینت دار شیر روشویی پایه کوتاه نصب می شود. 

سنگ روشویی کابینتی روکار

روشویی های کابینتی که از نوع سنگ روکار استفاده می شود در این مدل کاسه روشویی تماما روی باکس وسط قرار می گیرد با توجه به ارتفاع سنگ در صورتی که رویه سنگ محل شیر وجود نداشته باشد باید از شیرآلات روشویی پایه بلند و یا شیرآلات روشویی توکار استفاده شود.

جنس سنگ روشویی کابینتی

کاسه سرامیک معمولی :

کاسه سرامیک معمولی دارای سطح براق می باشد و در برابر رطوبت مقاوم می باشد قیمت کاسه روشویی سرامیکی به لعاب رویه آن بستگی دارد کاسه های روشویی ایرانی نسبت به کاسه های روشویی وارداتی دارای قیمت و کیفیت پایین تری می باشد.

کاسه روشویی سنگ مصنوعی :

سنگ مصنوعی که این روز ها با نام کورین بیشتر بکار می رود در واقع یک برند از محصولات سنگ سخت Solid Surface سالید سرفیس هست که در سال 1967 توسط شرکت آمریکایی DuPont ساخته شده است. سنگ مصنوعی بیشتر در ساخت رویه کابینت آشپزخانه , سینک آشپزخانه , وان حمامی, کاسه روشویی و ... استفاده می شود از ترکیب سنگ معدنی بوکسیت( bauxite)و پلیمر اکریلیک و تری هیدرات آلومینا تشکیل شده است. با توجه به تنوع رنگ و مدل کاسه های روشویی جنس سنگ مصنوعی امروزه روز به روز بیشتر استفاده می شود. برای اطلاعات بیشتر در مورد سنگ مصنوعی به مقاله کورین چیست؟ مراجعه فرمایید

کاسه روشویی از جنس کوارتز :

سنگ مصنوعی کوارتز که حدودا 95 درصد آن سنگ طبیعی و تنها 5 درصد آن از سیلیسیم دی اکسید تشکیل شده است.این نوع سنگ هم همانند کورین در برابر خراشیدگی و ضربه مقاومت بالایی دارد و آنتی باکتریال می باشد.

فیلم آموزش نصب کابینت روشویی