استخر و جکوزی بعد از عمل بینی | مهم حتما بخوانید!!

استفاده از جکوزی آب گرم بعد از جراحی بینی

جکوزی بعد از عمل بینی

جراحی بینی یک جراحی زیبایی محبوب است که می تواند تغییرات مثبتی در ظاهر افراد شما ایجاد کند. با این حال، مراقبت های بعد از عمل زیبایی بینی به شما در دستیابی به نتایج مطلوب و دلخواه بسیار مهم است. 

بعد از عمل جراحی بینی باید مراقب ورزش‌ کردن باشید مخصولا ورزش‌های آبی مانند استخر و استفاده از وان جکوزی آب گرم نیازمند رعایت بعضی از نکات مهم است. اگر افراد به مراقبت‌های بعد از عمل اهمیت ندهند، قطعا در کوتاه مدت و یا بلند مدت، با عارضه­‌های جدی روبه­ رو خواهند شد.


کالا 118 نمایندگی فروش بهترین برند‌های وان جکوزی دار در ایران

وان جکوزی خانگی

جکوزی تک نفره

جکوزی فضای باز روف گاردن

جکوزی ایرانی

بعد از جراحی بینی چقدر طول می کشد تا بتوانم به جکوزی بروم؟ 

دانستن اینکه چند وقت بعد از عمل بینی فرد می تواند از جکوزی آب گرم استفاده کند سوالی است که بیشتر از پزشکان و در اینترنت پرسیده می شود ما در اینجا سعی کردیم جواب چند تا از متخصصات جراح پلاستیک برتر دنیا را برای شما بنویسیم ولی قبل از استفاده از جکوزی پیشنهاد می شود از دکتر جراح خودتان مشورت بگیرید.

جواب دکتر Dr. Steven Wallach : "همیشه بهتر است از جراح خود بپرسید، ولی تا زمانی که اسپلینت بینی را برنداشتید نباید سر خود را کامل وارد آب کنید"

جواب دکتر Dr. Ellis : "استفاده از جکوزی بعد از عمل بینی باعث گشاد شدن عروق شما می شود و ممکن است باعث خونریزی از بینی شما شود. حداقل 3-2 هفته نباید از جکوزی آب گرم استفاده کنید اما از جراح خود مشورت بگیرید."

جواب دکتر Dr. Jeffrey Zwiren "شما باید از جراح خود بپرسید، اما من از نظر من کمتر از 3 هفته نباید از جکوزی خانگی و استخر استفاده کنید بیشتر نگرانی از بابت خونریزی بابت حمام آب گرم است."

🔴  برای مشاهده لیست قیمت جکوزی شاینی کلیک کنید


مطلب پیشنهادی : بهترین مارک جکوزی؟"

برای مشاهده لیست قیمت جکوزی 4 نفره کلیک کنید

جمع بندی در مورد جکوزی بعد از عمل بینی

به نظر بیشتر متخصصان رشته جراحی بینی فردی که عمل جراحی بینی کرده است تا 3 الی ۶ هفته بعد از عمل بینی، نباید از استخر و جکوزی استفاده کند زیرا احتمال عفونت زخم‌ها و خونریزی می شود‌ و گرمای زیاد سونا و جکوزی احتمال تشدید تورم بینی را دارد


مشاهده برندهای برتر

جکوزی پرشین استاندارد

جکوزی باداب

جکوزی شاینی

جکوزی آرکا

برای مشاهده لیست قیمت جکوزی کابین دار کلیک کنید

انواع جکوزی برای فضای باز

وان جکوزی 4 نفره

وان جکوزی 6 نفره

وان جکوزی 8 نفره

قطعات جکوزی


برای مشاهده لیست قیمت دوردوشی شیشه ای کلیک کنید

مشاهده لیست قیمت انواع کابین دوش حمام

کابین سونا بخار

کابین سونا خشک

جکوزی کابین دار

دور دوشی شیشه ای

برای مشاهده لیست قیمت پنل دوش ماساژور دار حمام کلیک کنید

مقاله های مفید 

0
۱۹ اسفند, ۱۴۰۲

فرق جکوزی با وان ساده چیست؟ | به صورت تصویری و کامل

فرق جکوزی با وان ساده چیست؟

فرق جکوزی با وان

جکوزی و وان حمام ، دو وسیله کاربردی و محبوب در اکثر خانه‌های امروزی است. اگر شما هم قصد خرید دارید ما در این صفحه فرق جکوزی و وان را از لحاظ تفاوت‌ها، مزایا، و کاربردها بررسی خواهیم کرد پس با ما همراه باشید.

کالا 118 نمایندگی فروش بهترین برند‌های وان جکوزی دار در ایران

وان جکوزی خانگی

جکوزی تک نفره

جکوزی فضای باز روف گاردن

جکوزی ایرانی

فرق جکوزی با وان ساده - خلاصه مقاله

اگر دنبال وسیله‌ای هستید برای شستشو و آب تنی به شما پیشنهاد با کلیک بروی لینک خرید وان ساده تمامی مدل ها با قیمت مشاهده کنید و مدل مورد پسند را سفارش بدید ولی اگر می خواهید علاوه بر استحمام، از ماساژور‌ها و حالت آب درمانی نیز استفاده کنید به شما پیشنهاد میدم با کلیک بروی لینک خرید جکوزی خانگی تمامی مدل‌ها را با قیمت مشاهده کنید و به راحتی ثبت سفارش کنید.

🔴  برای مشاهده لیست قیمت جکوزی شاینی کلیک کنید


مطلب پیشنهادی : بهترین مارک جکوزی؟"

برای مشاهده لیست قیمت جکوزی 4 نفره کلیک کنید

فرق جکوزی با وان - وان حمام چیست؟

تعریف وان ساده

وان حمام یک وسیله ای است که در چندین مدل تولید می‌شود وان ساده با شاسی یا بدون شاسی برای استحمام یا شستشوی بدن استفاده می‌شود. معمولاً از جنس‌های مختلفی ساخته می‌شوند و در اندازه‌ها و شکل‌های متنوعی در دسترس هستند.

فرق جکوزی با وان - جکوزی چیست؟

جکوزی چیست؟

جکوزی همان وان ساده است که دارای امکاناتی از قبیل ماساژور و موتور و سایر آپشن‌ها را دارد و بیشتر برای آب درمانی و ماساژ با آب استفاده می‌شود جکوزی برخلاف وان نیاز به برق برای راه اندازی موتور و چراغ و سایر آپشن ها دارد.

مشاهده برندهای برتر

جکوزی پرشین استاندارد

جکوزی باداب

جکوزی شاینی

جکوزی آرکا

تفاوت جکوزی و وان حمام - از لحاظ ظاهر

اگر از زاویه روبرو به جکوزی یا وان نگاه کنید در ظاهر فرق بین جکوزی و وان دیده نمی شود تفاوت جکوزی با وان در آپشن های داخلش هست وقتی داخل جکوزی را نگاه می کنید در زبان ساده سوراخ‌های روی بدنه (ماساژور-جت) وجود دارد که در وان ساده نیست.

جت های روی بدنه جکوزی در وان نیست

تفاوت جکوزی و وان حمام - از بابت قیمت

فرق مهم بین جکوزی و وان ساده در قیمت و هزینه این دوتا وسیله است، وان ساده به دلیل نداشتن موتور و جت و سایر آپشن ها در بهترین حالت تقریبا 1/4 قیمت جکوزی است. با توجه به اینکه قیمت‌ها هر چند ماه یکبار تغییر می کند برای همین شما برای اینکه بتوانید لیست قیمت بروز را دسترسی داشته باشید می توانید از لینک‌های زیر استفاده کنید: 

برای مشاهده لیست قیمت جکوزی بروز کلیک کنید

مطلب پیشنهادی : فرق توالت فرنگی معمولی با توالت فرنگی وال هنگ"

برای مشاهده لیست قیمت وان ساده بروز کلیک کنید

تفاوت جکوزی و وان حمام - از لحاظ وزن

از لحاظ وزن با توجه به اینکه جکوزی دارای موتور، جت‌ها و سایر لوازم و آپشن‌ها مانند هیتر و پمپ بلوئر و ... است دارای وزن بیشتری نسبت به وان ساده است و وان ساده فقط دارای مخزن وان و شاسی است و هیچ آپشن اضافی ندارد و در نتیجه سبک تر است.

مطلب پیشنهادی : فرق توالت فرنگی معمولی با توالت فرنگی وال هنگ"

برای مشاهده لیست قیمت جکوزی دو نفره کلیک کنید
انواع جکوزی برای فضای باز

وان جکوزی 4 نفره

وان جکوزی 6 نفره

وان جکوزی 8 نفره

قطعات جکوزی


برای مشاهده لیست قیمت دوردوشی شیشه ای کلیک کنید

مشاهده لیست قیمت انواع کابین دوش حمام

کابین سونا بخار

کابین سونا خشک

جکوزی کابین دار

دور دوشی شیشه ای

برای مشاهده لیست قیمت پنل دوش ماساژور دار حمام کلیک کنید

مقاله های مفید 

0
۱۹ اسفند, ۱۴۰۲

عوارض جکوزی برای مردان | این مضرات را حتما جدی بگیرید !!

عوارض جکوزی برای مردان - این مضرات را حتما جدی بگیرید !!

عوارض جکوزی برای مردان

استفاده از جکوزی در استخر‌های عمومی یا جکوزی خانگی هر روز به عنوان یک نوع تفریح با هدف افزایش آرامش‌ و سلامتی در بین رونق پیدا کرده است. استفاده از جکوزی باعث ایجاد حس خوب و آرامش جسمی و روانی می‌ شود و به همین دلیل طرفداران بسیار زیادی دارد. اما مطالعات اخیر نشان داده در صورت استفاده بیش از حد از جکوزی، می تواند عوارض جدی برای شما داشته باشد لازم به ذکر است عوارض جکوزی برای مردان بیشتر از زنان است.

چرا استفاده زیاد از جکوزی برای مردان مضر است؟

در این مطلب سعی کردیم به صورت دقیق مضرات جکوزی برای مردان را بررسی کنیم. استفاده زیاد از جکوزی به دلیل قرار گرفتن مدام فرد داخل آب گرم احتمال افزایش خطر انواع بیماری مانند بیماری‌‌های قلبی و عروقی، کاهش کیفیت اسپرم در نتیجه کاهش باروری و انواع عفونت‌ها به خصوص در مردان سن بالا می‌می شود. اگر مشتاق هستید در مورد دلیل و چرایی عوارض جکوزی برای مردان مطلع شوید تا آخر متن با ما همراه ما باشید

کالا 118 نمایندگی فروش بهترین برند‌های وان جکوزی دار در ایران

جکوزی خانگی

جکوزی فضای باز

عوارض جکوزی برای مردان - احتمال ابتلا به انواع بیماری

همانطور که در بالا اشاره شد دمای بالای جکوزی‌های آب داغ باعث بروز انواع مشکلات برای مردان می شود تعدادی از این بیماری‌ها را در پایین لیست می‌کنیم:

 • بیماری‌های پوستی و آکنه
 • بیماری‌های عفونی
 • بیماری‌‌های قلبی و عروقی
 • کاهش کیفیت اسپرم مردانه

شما می‌توانید با آگاهی، پیشگیری و استفاده درست از جکوزی، از خطرات جکوزی برای مردان در امان باشید و ساعات خوشی داخل انواع جکوزی‌های چند نفری مانند جکوزی 6 نفری همراه با دوستان خود داشته باشید.

🔴  برای مشاهده لیست قیمت جکوزی شاینی کلیک کنید.

برای مشاهده لیست قیمت جکوزی 4 نفره کلیک کنید

عوارض جکوزی برای مردان - بیماری قلبی در مردان

بر اساس مطالعات انجام شده، بیماری‌های قلبی به‌عنوان یکی از عوامل رایج مرگ و میر در بین آقایان شناخته می‌شود. همیشه پزشکان برای کسانی که ناراحتی قلبی دارند توصیه می‌کنند از جکوزی آب گرم استفاده نکنند، استفاده از جکوزی، به دلیل این که آب داغ باعث افزایش فشار خون می‌شود در نتیحه فشار وارده بر قلب فرد بیشتر می‌شود و خطر ابتلا به حمله قلبی و بیماری‌های متنوع از جمله نارسایی قلبی را به‌طور چشمگیری افزایش می‌دهد.

عوارض جکوزی برای مردان - بیماری قلبی در مردان

دلیل بیشتر حملات قلبی آقایان داخل جکوزی چیست؟

بیشتر حملات قلبی و سکته قلبی در آقایان موقع استفاده از جکوزی به دلیل افزایش فشار خون و ضربان قلب در هنگام استفاده از جکوزی است. آب داغ داخل جکوزی باعث گشاد شدن رگ‌ های خونی و افزایش جریان خون در بدن می ‌شود که موجب افزایش فشار بر روی دیواره‌ های قلب می‌شود. استفاده مدام از جکوزی برای افرادی که قلب ضعیفی دارند به دلیل فشار مداوم بر قلب باعث تضعیف عضله قلب و در نهایت سکته‌های قلبی می‌شود. برای جلوگیری از بروز مشکلات قلبی باید با برنامه از جکوزی استفاده کنید و هیچگاه طولانی مدت از آب گرم جکوزی استفاده نکنید. 
مشاهده برندهای برتر

جکوزی پرشین استاندارد

جکوزی باداب

جکوزی شاینی

جکوزی آرکا

عوارض جکوزی بر سلامت باروری و تولید مثل در مردان

طبق آخرین تحقیقات انجام شده، آب داغ جکوزی حمام می‌تواند بر کیفیت اسپرم مردان تاثیر منفی بگذارد، قرار گرفتن مداوم مردان در معرض دمای بالای آب جکوزی، می‌ تواند به تدریج باعث آسیب به بافت اندام و سلول‌ های مرتبط با باروری شود. علاوه بر اینکه استفاده مکرر از آب داغ جکوزی موجب پایین آمدن کیفیت اسپرم می شود احتمال سوختگی در اندام‌های حساس مردانه وجود دارد. 

جکوزی آب داغ عملکرد بیضه ها را مختل می کند

عوارض و تاثیر جکوزی بر بیضه - آب داغ عملکرد بیضه ها را مختل می کند

سلول های زایا در بیضه ها که اسپرم تولید می کنند در دمای طبیعی بدن یا حتی کمی پایین‌تر، بهترین عملکرد را دارند. تاثیر جکوزی بر بیضه اگر دمای داخل بیضه ها فقط سه چهار درجه افزایش یابد، در تولید اسپرم و تستوسترون تأثیر منفی می گذارد. حتی اگر توجه کرده باشید در هوای گرم بدن به صورت اتوماتیک برای خنک نگه داشتن بیضه ها، کیسه بیضه (کیسه پوستی که آنها را نگه می دارد) شل می شود تا بیضه ها از گرمای بدن دور شوند.استفاده زیاد از جکوزی، سونا و دوش آب گرم یا حمام طولانی مدت نیز سلول های اسپرم را بیش از حد گرم می کند و ممکن است عملکرد اسپرم را به طور قابل توجهی مختل کند.

با اینکه در حال حاضر اکثر جکوزی کابین دار یا کابین سونا بخار دارای تنظیم دما است ولی بیشتر جکوزی‌های استخرهای عمومی تنظیم دما در دسترس استفاده کنندگان نیست و برای همین در بیشتر مواقع دما خیلی بالاست که باعث کاهش تحرک سلول های مرتبط با باروری و درنتیجه کاهش قدرت باروری مردان می شود.

بنابراین بهتر است از جکوزی تک نفره یا جکوزی دو نفره خانگی که امکان تنظیم دمای مناسب برای بدن شماست استفاده کنید. ولی در هر حالت استفاده مکرر از جکوزی مضرات زیادی برای مردان دارد.

مطلب پیشنهادی : فرق توالت فرنگی معمولی با توالت فرنگی وال هنگ"

برای مشاهده لیست قیمت وان ساده بروز کلیک کنید

عوارض جکوزی عمومی خطر عفونت در مردان

در بین سال‌های 2015 تا 2019، طبق یک تحقیقات انجام گرفته در مورد عوارض جکوزی برای مردان در چندین جکوزی عمومی و استخر مردانه تعداد 3646 مورد بیماری عفونی گزارش شده، وقتی جکوزی‌ها به خوبی تمیز نمی شوند، محیط مرطوب آن ها بستر مناسبی برای رشد باکتری ها است. Pseudomonas(سودوموناس)، یک نوع باکتری که در وان آب گرم رشد می کند، باعث عفونت فولیکول های مو و پوست می شود. علائم شامل برآمدگی های قرمز و خارش دار روی شکم و نواحی پوشیده شده توسط لباس شنا می باشد. این علایم معمولا از چند ساعت تا چند روز پس از استفاده از جکوزی آلوده ظاهر شوند. همین باکتری باعث عفونتی می شود که به گوش شناگر hamrahepezeshk معروف است . سایر میکروب هایی که در وان جکوزی آب گرم آلوده زندگی می کنند نیز می توانند شما را بیمار کنند. کریپتوسپوریدیوم باعث عفونت دستگاه گوارش همراه با اسهال می شود . لژیونلا باعث یک نوع شدید پنومونی یا بیماری ریوی می شود 

پیشگیری از عوارض جکوزی عمومی خطر عفونت

در حالت کلی کسانی که از جکوزی استخرهای عمومی استفاده مداوم می‌کنند در خطر مهمترین مضرات جکوزی برای مردان یعنی همان عفونت قرار می گیرند بنابراین، مردان باید از تمیزی و بهداشت مناسب جکوزی اطمینان حاصل کنند و از جکوزی ‌هایی که به درستی نگهداری نمی‌ شوند یا شرایط بهداشتی ضعیفی دارند، خودداری نمایند. بهترین راه پیشگیری از این چنین عوارضی استفاده از وان جکوزی خصوصی یا همان شخصی است که وظیفه نگهداری و بهداشت داخل جکوزی هم با خود فرد باشد و اطمینان از سلامت بهداشت محیط داشته باشد.

عوارض جکوزی عمومی - خطر عفونت

مهم ترین راهکارهای پیشگیری و کاهش مضرات جکوزی برای آقایان

هر چند استفاده از جکوزی و آب داغ آن می ‌تواند احساس آرامش و رفع خستگی را در پی داشته باشد، اما نباید از مضرات جکوزی برای مردان و تاثیری که بر سلامتی آن‌ها دارد، غافل شد. از جمله راهکارها برای کاهش مضرات جکوزی برای مردان و اثرات منفی احتمالی آن، محدود کردن مدت زمان استفاده از جکوزی است. توصیه می‌ شود در هر بار استفاده از جکوزی، حداکثر ۱۰ تا ۱۵ دقیقه در آن بمانند تا از بروز عوارضی مثل افت فشار خون، سرگیجه و ضعف جلوگیری شود. همچنین کنترل مرتب دمای آب جکوزی و تنظیم آن در محدوده مطلوب یعنی ۳۸ تا ۴۰ درجه سانتی گراد بسیار مهم است. همانطور که گفته شد، گرمای بیش از حد می ‌تواند باعث تحریک قلب و افزایش فشار خون شود که از مضرات جکوزی برای مردان است. در نهایت، مصرف مایعات فراوان و جبران کمبود آب بدن پس از اتمام جکوزی کمک شایانی به بهبود علائمی مثل سرگیجه و افت فشار می‌ کند.

مطلب پیشنهادی : فرق توالت فرنگی معمولی با توالت فرنگی وال هنگ"

برای مشاهده لیست قیمت جکوزی دو نفره کلیک کنید
انواع جکوزی برای فضای باز

وان جکوزی 4 نفره

وان جکوزی 6 نفره

وان جکوزی 8 نفره

قطعات جکوزیبرای مشاهده لیست قیمت دوردوشی شیشه ای کلیک کنید

مشاهده لیست قیمت انواع کابین دوش حمام

کابین سونا بخار

کابین سونا خشک

جکوزی کابین دار

دور دوشی شیشه ای

برای مشاهده لیست قیمت پنل دوش ماساژور دار حمام کلیک کنید

مقاله های مفید 

0
۱۹ اسفند, ۱۴۰۲

وان جکوزی بعد از تمرین بدنسازی 7 اثر شگفت انگیز برای عضلات

وان جکوزی آب گرم بعد از تمرین بدنسازی

 جکوزی بعد از تمرین بدنسازی

استراحت و خوابیدن در داخل وان جکوزی آب گرم بعد تمرین و ورزش بدنسازی مزایای زیادی برای بدن و سلامت شما دارد. اگر بخواهیم به صورت خلاصه به چند اثر جکوزی بعد از بدنسازی را اشاره کنیم می توانیم به آرامش عضلانی، بهبود گردش خون و کاهش التهاب را نام ببریم. 

استفاده از جکوزی خانگی با آب گرم بعد از تمرین همچنین می تواند به کاهش استرس و بهبود کیفیت خواب ورزشکار هم کمک کند و به بدن شما اجازه می دهد در طول شب به طور کامل ریکاوری کند. استفاده از جکوزی آب گرم بلافاصله پس از تمرین سنگین ورزش بدنسازی بسیار مهم است و به طور قابل توجهی باعث رشد عضلات می شود و باعث یک سبک زندگی سالم تر و لذت بخش تر برای ورزشکاران می شود.

کالا 118 نمایندگی فروش بهترین برند‌های وان جکوزی دار در ایران

وان جکوزی خانگی

جکوزی تک نفره

جکوزی فضای باز روف گاردن

جکوزی ایرانی


چرا باید بعد از تمرین بدنسازی از جکوزی استفاده کنیم؟

بعد از تمرین بدنسازی از جکوزی استفاده کنیم

استفاده از جکوزی آب گرم بعد از یک تمرین و ورزش سخت، همانند یک تنظیم مجدد بدن برای داشتن آرامش‌ عمل می کند و به شما کمک می کند تا بدن شما را حالت فشار بیش از حد به انعطاف‌پذیری و شادابی برگرداند. جکوزی آب گرم درمانی برای ورزشکاران رشته بدنسازی و سایر ورزش های سخت، به افزایش جریان خون، تحریک التیام و آرامش عضلات کمک می کند. 

مطالعات نشان داده اند که وان آب گرم و یا سرد (سرما درمانی) هر دو می توانند باعث بهبود آسیب‌های عضلانی و جلوگیری از آسیب موقع تمرین‌های سنگین شود. شما می توانید به جای استفاده کردن از جکوزی بزرگ چند نفری در محل‌های عمومی با خرید جکوزی تک نفری یا جکوزی دو نفره خانگی فرصت استفاده از آب درمانی بعد از هر نوبت تمرین را ایجاد کنید خوبی جکوزی خانگی این است که می توانید دمای آب و محیط را مطابق استاندارد بدن خودتان تنظیم کنید و به راحتی بهترین عضلات را پرورش دهید.

🔴  برای مشاهده لیست قیمت جکوزی شاینی کلیک کنید


مطلب پیشنهادی : بهترین مارک جکوزی؟"

برای مشاهده لیست قیمت جکوزی 4 نفره کلیک کنید

1) جکوزی بعد از تمرین باعث آرامش و کاهش درد عضلات می شود

جکوزی بعد از تمرین کاهش درد عضلات می شود

دراز کشیدن داخل جکوزی آب گرم باعث تسکین درد عضلات، بعد از تمرین می شود و تنش عضلانی را کاهش می دهد. در طول زمانی که شما داخل جکوزی آب گرم هستید، آب گرم باعث افزایش جریان خون می شود که در نتیجه ماهیچه ها گرم می شود و موجب ریکاوری عضلات و کاهش درد می شود. این امر به ویژه برای ورزشکاران حرفه ای بدنسازی که در تمرینات با شدت بالا یا قدرتی با وزنه کار می کنند بسیار مفید است، زیرا درد عضلانی اغلب می تواند یکی از عوارض جانبی این فعالیت ها باشد. 

مشاهده برندهای برتر

جکوزی پرشین استاندارد

جکوزی باداب

جکوزی شاینی

جکوزی آرکا

2) جکوزی باعث تسریع در ریکاوری عضلات می شود جکوزی باعث تسریع در ریکاوری عضلات می شود

آب گرم موجود در وان جکوزی، جریان خون را افزایش می دهد و باعث بهبود و ریکاوری سریعتر و کاهش خستگی عضلانی می شود. بهبود گردش خون می تواند به رساندن مواد مغذی ضروری و اکسیژن به عضلات شما کمک کند و به روند بهبودی پس از ورزش کمک کند. یکی از مزایای کلیدی استفاده از جکوزی بعد از بدنسازی است. طبق تحقیقات انجام گرفته شده در سال 2021 ورزشکاران بدنسازی (Bodybuilding) که قدرتی و با وزنه کار می‌کردند طی چهار هفته پس از تمرین روزانه، به مدت 20-10 دقیقه از جکوزی آب گرم استفاده کردند، و نتیجه افزایش حداکثر قدرت عضله سازی و ترمیم عضلات آسیب دیده و ریکاوری با سرعت زیاد شد.

مطلب پیشنهادی : فرق توالت فرنگی معمولی با توالت فرنگی وال هنگ"

برای مشاهده لیست قیمت جکوزی کابین دار کلیک کنید

3) وان جکوزی آب داغ بعد از تمرین باعث کاهش التهاب عضلات می شود

جکوزی باعث کاهش التهاب عضلات می شود

استراحت بعد از تمرین بدنسازی در وان آب گرم باعث کاهش التهاب در عضلات و مفاصل می‌شود و به روند بهبودی پس از ورزش کمک می‌کند. التهاب یک پاسخ طبیعی به آسیب یا استرس است، اما التهاب بیش از حد می تواند منجر به درد و ناراحتی شود. با کاهش التهاب، می توانید به کاهش درد عضلانی و مفاصل کمک کنید و ادامه ورزش را آسان تر کنید.

مطلب پیشنهادی : تعمیر فلاش تانک وال هنگ (دیواری) توکار کاملا تصویری + عیب یابی"

🔴  برای مشاهده لیست قیمت سینک گرانیتی اخوان کلیک کنید

برای مشاهده لیست قیمت جکوزی دو نفره کلیک کنید
انواع جکوزی برای فضای باز

وان جکوزی 4 نفره

وان جکوزی 6 نفره

وان جکوزی 8 نفره

قطعات جکوزی

4) جکوزی آب گرم بعد از تمرین استرس را از بین می برد

جکوزی آب گرم بعد از تمرین استرس را از بین می برد

از اثرات مثبت وان جکوزی آب گرم می تواند به کاهش استرس و اضطراب اشاره کرد که باعث سلامت روان بعد از تمرینات سخت بدنسازی می‌شود. ورزش بدنسازی به ترشح اندورفین معروف است که می تواند به بهبود خلق و خو و کاهش استرس کمک کند. استراحت داخل وان جکوزی آب گرم می تواند این اثرات را بیشتر تقویت کند و باعث آرامش بیشتر و تسکین استرس شود. بنا به تحقیقاتی که در سال 2018 منتشر شد نشان داد ورزشکارانی که به مدت 10 دقیقه در آب داغ جکوزی استراحت می کنند، نمرات پایین‌تری برای افسردگی، عصبانیت، استرس و تنش و اضطراب داشتند.

🔴  برای مشاهده لیست قیمت سینک گرانیتی استیل البرز کلیک کنید

🔴  برای مشاهده لیست قیمت وان حمامی ساده کلیک کنید

5) جکوزی آب گرم بعد از ورزش، باعث بهبود خواب می شود

جکوزی آب گرم بعد از ورزش، باعث بهبود خواب می شود

استراحت در وان آب گرم بعد از ورزش بدنسازی می تواند به کیفیت خواب شما کمک کند و به بدن شما اجازه می دهد در طول شب به طور موثرتری ریکاوری و عضله سازی کند. آب گرم به آرامش عضلات و ذهن شما کمک می‌کند و باعث به خواب عمیق رفتن در طول شب می‌شود. این یکی از مزایای ضروری جکوزی پس از ورزش و تمرین است که می تواند به سلامت کلی و رفاه و افزایش عملکرد کمک کند. 

🔴  برای مشاهده لیست قیمت سینک گرانیتی کن کلیک کنید

مطلب پیشنهادی : تعمیر فلاش تانک وال هنگ (دیواری) توکار کاملا تصویری"

برای مشاهده لیست قیمت کابین سونا بخار  کلیک کنید
برای مشاهده لیست قیمت دوردوشی شیشه ای کلیک کنید

مشاهده لیست قیمت انواع کابین دوش حمام

کابین سونا بخار

کابین سونا خشک

جکوزی کابین دار

دور دوشی شیشه ای

برای مشاهده لیست قیمت پنل دوش ماساژور دار حمام کلیک کنید

مقاله های مفید 

0
۱۷ اسفند, ۱۴۰۲

چگونه در وان جکوزی کف درست کنیم؟ روش آسان برای خانه

چگونه خودتان داخل حمام برای جکوزی کف و حباب درست کنید؟

اگر شما هم دوست دارید داخل جکوزی خانگی خودتان حباب درست کنید ولی دوست ندارید از مواد شیمیایی موجود در بسیاری از حباب‌های فروشگاهی استفاده کنید با ما همراه باشید تا به شما راز درست کردن کف حباب دار برای جکوزی آموزش بدهیم. شما می توانید خودتان در منزل را با استفاده از چند مواد ساده که بیشتر در هر خانه ای یافت می شود درست کنید. در این روش ساخت جکوزی حباب دار شما این امکان را دارید که از هر رایحه و عطری که دوست دارید استفاده کنید. در نظر داشته باشید که مایع کف سازی خانگی شما ممکن است به اندازه مواد کف سازی شیمیایی که در فروشگاه ها می فروشند کف تولید نکند.


کالا 118 نمایندگی فروش بهترین برند‌های وان جکوزی دار در ایران

وان جکوزی خانگی

جکوزی تک نفره

جکوزی فضای باز روف گاردن

جکوزی ایرانی

شروع ساخت مایع کف ساز برای جکوزی

یک صابون را انتخاب کنید و آن را به یک کاسه اضافه کنید

یک صابون مایع را انتخاب کنید و نصف فنجان یا تقریبا 100 میلی لیتر از آن را به یک کاسه بریزید. صابون مایع پایه و اساس ساخت هر نوع حباب و کف وان حمام است. شما می توانید از هر نوع صابون مایع دست یا بدن، می توانید استفاده کنید. اگر از صابون مایع بدون عطر استفاده می کنید اگر دوست داشته باشید می توانید یک رایحه یا عطر را انتخاب کنید و به محلول اضافی کنید. اگر در منزل صابون مایع دست یا بدن ندارید، می توانید از گزینه‌های زیر استفاده کنید:

 • صابون ظرفشویی، معطر یا بدون عطر
 • صابون مایع کاستیل ، معطر یا بدون عطر
 • شامپوی ملایم مانند شامپو بچه

🔴  برای مشاهده لیست قیمت جکوزی شاینی کلیک کنید


مطلب پیشنهادی : بهترین مارک جکوزی؟"

برای مشاهده لیست قیمت جکوزی 4 نفره کلیک کنید

عسل برای ساخت کف جکوزی

برای درست کردن جکوزی حباب دار از عسل استفاده کنید

برای داشتن پوستی مرطوب مقداری عسل به کاسه اضافه کنید. عسل نه تنها بوی شیرینی دارد، بلکه به مرطوب شدن پوست شما نیز کمک می کند. یک قاشق غذاخوری عسل از نوع شفاف و روان به ترکیب اضافی کنید.

مشاهده برندهای برتر

جکوزی پرشین استاندارد

جکوزی باداب

جکوزی شاینی

جکوزی آرکا

ساخت کف جکوزی با مواد طبیعی روعن بادام

چگونه داخل جکوزی کف درست کنیم؟

اگر پوستی خشک دارید می توانید به ترکیب خود مقداری روغن سبک اضافه کنید. اضافی کردن یک قاشق غذاخوری روغن بادام به ترکیب می تواند موقع استراحت درون وان جکوزی پوست شما را نرم و لطیف کند. اگر روغن بادام در دسترس ندارید، می توانید یکی از موارد زیر را جایگزین کنید:

 • روغن زیتون
 • روغن جوجوبا
 • شیر

مطلب پیشنهادی : فرق توالت فرنگی معمولی با توالت فرنگی وال هنگ"

برای مشاهده لیست قیمت جکوزی کابین دار کلیک کنید

سفیده تخم مرغ برای ساخت حباب جکوزی

 سفیده تخم مرغ یک عدد به کاسه اضافه کنید. تعجب نکنید سفیده تخم مرغ برای داشتن حباب‌های نرم‌تر و ماندگارتر درون وان و جکوزی کمک می‌کند. برای گرفتن سفیده تخم مرغ ابتدا باید آن را از زرده جدا کنید و سپس با بقیه مواد کاسه ترکیب کنید. اگر برای جداکردن سفیده تخم مرغ ابزار خاصی در اختیار ندارید می توانید ابتدا دست های خود را به خوبی بشویید و سپس تخم مرغ را مستقیم روی دست خود بشکنید و از بین انگشتان خود سفیده ها را عبور دهید تا به داخل کاسه ریخته شود و در آخر زرده تخم مرغ در کف دست شما باقی می ماند می‌توانید آن را برای کارهای دیگری مانند پخت و پز یا ماسک مو استفاده کنید

مطلب پیشنهادی : تعمیر فلاش تانک وال هنگ (دیواری) توکار کاملا تصویری + عیب یابی"

 ساخت محلول معتر و عطر درمانی در جکوزی

اگر می خواهید موقع استفاده از جکوزی از فواید عطر درمانی نیز در طول زمان حمام کردن استفاده کنید می توانید داخل محلول خود 5 قطره از اسانس و عطر مورد علاقه خود را اضافه کنید. محلول حباب دار جکوزی شما خوش بو و معطر می شود و به شما کمک می کند پس از یک روز طولانی استرس از بین برود. در اینجا چند نوع رایحه و عطر حمام خوش بو آورده شده است:

 • بابونه
 • اسطوخودوس
 • شمعدانی رز
 • چوب صندل
 • وانیل

🔴  برای مشاهده لیست قیمت سینک گرانیتی اخوان کلیک کنید

برای مشاهده لیست قیمت جکوزی دو نفره کلیک کنید
انواع جکوزی برای فضای باز

وان جکوزی 4 نفره

وان جکوزی 6 نفره

وان جکوزی 8 نفره

قطعات جکوزی


همه مواد را با هم ترکیب کنید

 همه مواد داخل کاسه را با هم ترکیب کنید. بعد از اینکه همه مواد را داخل کاسه ریختید به آرامی با هم مخلوط کنید. مواظب باشید مواد را بیش از حد مخلوط نکنید، در غیر این صورت صابون و سفیده تخم مرغ شروع به سفت شدن و کف می کنند.

🔴  برای مشاهده لیست قیمت سینک گرانیتی استیل البرز کلیک کنید

🔴  برای مشاهده لیست قیمت وان حمامی ساده کلیک کنید

مایع ساخت کف برای جکوزی

مواد خود را داخل ظرفی بریزید. می توانید محلول کف ساز و حباب ساز خود را در هر ظرفی که می خواهید نگهداری کنید، تا زمانی که بتوانید آن را محکم ببندید. می توانید از بطری های شیشه ای با درپوش یا بطری های شیشه ای با چوب پنبه استفاده کنید. در نظر بگیرید که یک برچسب برای ظرف خود بزنید.

🔴  برای مشاهده لیست قیمت سینک گرانیتی کن کلیک کنید

مطلب پیشنهادی : تعمیر فلاش تانک وال هنگ (دیواری) توکار کاملا تصویری"

برای مشاهده لیست قیمت کابین سونا بخار  کلیک کنید

شروع به پر کردن وان خود با آب کنید

شروع به پر کردن وان خود با آب کنید. زیرآب (قسمت تخلیه) وان را محکم ببندید و آب را داخل وان تا قسمتی پر کنید. دما را تنظیم کنید.

برای مشاهده لیست قیمت دوردوشی شیشه ای کلیک کنید

مایع را داخل وان بریزید

چگونه داخل جکوزی کف درست کنیم؟

مایع کف ساز جکوزی که درست کردید را داخل وان بریزید. حدود ¼ فنجان (50 میلی لیتر) از مایعی که درست کردید را در وان بریزید. سعی کنید مایع را همراه با آب شیر بریزید این کار باعث می شود داخل وان بخوبی کف کند.

مشاهده لیست قیمت انواع کابین دوش حمام

کابین سونا بخار

کابین سونا خشک

جکوزی کابین دار

دور دوشی شیشه ای


کف حباب دار را داخل وان با دست بهم بزنید

وان را به اندازه دلخواه پر کنید. زمانی که آب به اندازه دلخواه شما پر شد آب را ببنید. در نظر داشته باشید، هرچه عمق آب زیاد باشد، مدت طولانی تری آب گرم دارید. در صورت لزوم آب را هم بزنید. برای اینکه حباب ها را بیشتر پف کنید، دست خود را داخل وان کنید و سریع آن را به جلو و عقب ببرید. اگر آب را به اطراف بپاشید اشکالی ندارد. با این کار حباب‌ها بیشتر کف می‌کنند. با این حال، به خاطر داشته باشید که مایع خانگی شما ممکن است به اندازه مایع های شیمایی و صنعتی فروشگاه‌ها شاید کف تولید نکند.

داخل جکوزی کف درست کنید و لذت ببرید

وارد وان شوید و استراحت کنید. به دیواره وان تکیه دهید و در آب بنشینید. می توانید کتاب بخوانید یا به سادگی چشمان خود را ببندید و استراحت کنید. این کار را تقریباً 20 تا 30 دقیقه انجام دهید.

برای مشاهده لیست قیمت پنل دوش ماساژور دار حمام کلیک کنید

مقاله های مفید 

0
۰۹ بهمن, ۱۴۰۲