چهارشنبه, ۶ آذر ۱۳۹۸

راهنمای خرید شیر ظرفشویی

راهنمای خرید شیر ظرفشویی

راهنمای انتخاب شیر ظرفشویی آشپزخانه

در انتخاب شیرآلات بهداشتی ساختمان باید نهایت دقت را داشته باشیم، افزایش روز به روز قیمت شیرآلات بهداشتی از یک طرف، و هزینه بر بودن تعویض شیرآلات هم از لحاظ مالی و هم از لحاظ وقت از طرف دیگر، باعث شده تا قبل از اقدام به خرید در مورد انواع مدل ها و جنس شیرآلات بیشتر آشنا بشیم.

با توجه به اینکه شیرظرفشویی یا همان شیر سینک آشپزخانه یکی از پر کاربرد ترین شیرآلات موجود در ساختمان می باشد و به مراتب موقع خرید باید با کیفیت ترین شیر ظرفشویی در کنار قیمت مناسب انتخاب کنیم برای همین در این مطلب قصد داریم در مورد " راهنمای خرید شیر ظرفشویی آشپزخانه " نکاتی را خدمتتون ارائه دهیم.

شیر ظرفشویی مشکی

انواع شیر ظرفشویی آشپزخانه از لحاظ نصب

شیرآلات ظرفشویی آشپزخانه از لحاظ نصب به سه دسته تقسیم می شوند، در ادامه هر مدل را به صورت مختصر توضیح می دهیم؛

  • شیر ظرفشویی نصب روی سینک
  • شیر ظرفشویی نصب روی صفحه کابینت
  • شیر ظرفشویی دیواری

شیر سینک آشپزخانه

شیر ظرفشویی نصب روی سینک

موقع خرید شیر ظرفشویی از نوع متصل به سینک، باید دقت کنید که سینک ظرفشویی شما با شیر سازگار باشد. در حال حاضر شیر های ظرفشویی رو سینکی در انواع مختلف در بازار موجود می باشد که نیاز به یک ، دو ، سه و یا حتی چهار حفره روی سینک نیاز دارد برای همین قبل از خرید این نوع شیرآلات ظرفشویی باید به سازگاری نوع شیر با سینک دقت کنید.

اگر شیر ظرفشویی جدید که خرید کرده اید نیاز به سوراخ های کمتری دارد می توانید سوراخ های اضافی که قبلا روی سینک متناسب با شیر ظرفشویی قبلی ایجاد شده است را با درپوش های مخصوص سینک بپوشانید.

راهنمای شیر ظرفشویی نصب روی کابینتی

شیر ظرفشویی نصب روی صفحه کابینت

شیرآلات ظرفشویی رو کابینتی را برای کسانی که در آشپزخانه از سینک های زیر صفحه ای و یا توکار استفاده می کنند می توان پیشنهاد داد. برای این نوع شیرآلات می توانید نسبت به تعداد سوراخ مورد نیاز هر شیر ظرفشویی، روی کانتر با دریل حفره ایجاد کرد. شیر ظرفشویی در این مدل بصورت مستقیم در بالای کانتر نصب می شد .
انتخاب شیر ظرفشویی دیواری

شیر ظرفشویی دیواری

شیر ظرفشویی دیواری از قدیم در آشپزخانه ها استفاده می شد. شیر ظرفشویی دیواری که در زمان قدیم استفاده می شد از نوع کلاسیک بود که در بیشتر خانه ها لوله کشی رو کار انجام می شد ، البته در طراحی دکوراسیون آشپزخانه امروزه لوله کشی های روکار هیچ جایی ندارد و کسانی که می خواهند شیر ظرفشویی آشپزخانه دیواری داشته باشند بیشتر اقدام به خرید شیرآلات توکار می کنند.
یک نکته مهم در زمان خرید شیر آب ظرفشویی دیواری، دقت به اندازه فاصله دیوار با سینک ظرفشویی می باشد. باید این فاصله طوری باشد که آبریز شیر ظرفشویی دقیقا به داخل سینک باشد و موقع استفاده بتوانید تسلط کافی و کامل روی شیر داشته باشید.
شیر ظرفشویی دیواری و دو منظوره

شیر ظرفشویی دومنظوره ( تصفیه دار )

شیر ظرفشویی دو منظوره یا همان شیر ظرفشویی تصفیه دار برای کسانی که در آشپزخانه خود از تصفیه آب استفاده می کنند بسیار کاربردی و مناسب است، امروزه شیر ظرفشویی دوکاره پرفروش ترین نوع شیر های ظرفشویی می باشد. شما با نصب این نوع شیر سینک، دیگر نیازی به استفاده از دوتا شیر آب در آشپزخانه ندارید و به راحتی می توانید خروجی تصفیه آب خود را به شیر آب ظرفشویی دومنظوره وصل کنید.
اگر سینک آشپزخانه شما کوچک می باشد بهترین نوع شیر ظرفشویی، شیر ظرفشویی دو منظوره است.
شیر ظرفشویی دومنظوره
شیر ظرفشویی دوکاره

شیرظرفشویی لمسی 

شیر های ظرفشویی لمسی یا همان تاچ، نوع جدید شیرآلات آشپزخانه می باشد که برای راحتی و صرفه جویی مصرف آب تولید شده است.
روش کار شیر ظرفشویی اهرمی را با یک مثال برای شما توضیح می دهیم، فرض کنید می خواهید از شیر ظرفشویی لمسی استفاده کنید برای شروع کار مثل بقیه شیرآلات اهرمی با استفاده از اهرم، شیر آب را باز می کنیم حال اگر دست شما اگر بند باشه و نتوانید از اهرم برای بستن آب استفاده کنید می توانید با لمس علمک شیر به وسیله ساعد، مچ دست و یا هر قسمتی از دستتان آب را قطع کنید.
حال فرض کنید در همان حالت که با استفاده از لمس (تاچ) شیر آب را بسته اید می خواهید دوباره شیرظرفشویی را باز کنید در این حالت هم می توانید به راحتی با لمس کردن شیر، جریان آب را باز کنید.
موقع استفاده از شیر ظرفشویی لمسی توجه کنید که در صورتی که اهرم سمت آب داغ باشد و با استفاده از تاچ آب را قطع کرده باشید موقع باز کردن جریان آب داغ اول خواهد آمد پس مواظب باشید دستتان نسوزد.
شیر ظرفشویی لمسی

نمونه شیر ظرفشویی لمسی


شیر ظرفشویی شلنگدار

طراحان و تولید کنندگان شیرآلات هر روز برای راحتی و آسایش ، سعی می کنند بهترین و جدید ترین شیرآلات بهداشتی را به بازار ارائه دهند. یکی از جدید ترین نوع شیرآلات ظرفشویی که چند سالی هست در بازار موجود می باشد شیرآلات ظرفشویی شلنگدار هست. این نوع شیر سینک برای راحتی در شستشوی میوه و سبزیجات و یا راحتی شما برای نظافت کردن قسمت های گوشه و دور سینک آشپزخانه بسیار کاربردی است.

شیر ظرفشویی شلنگدار

قیمت شیر ظرفشویی شلنگدار

قیمت شیر ظرفشویی شلنگدار بسته به مدل و برند متغییر است ولی در حالت کلی قیمت این نوع شیر ظرفشویی نسبت به قیمت شیر ظرفشویی معمولی گرانتر است.

اکثر برند ها در حال حاضر اقدام به تولید شیر ظرفشویی شلنگ دار کرده اند از برند های ایرانی مانند شیرآلات قهرمان ، شیرآلات شودر ، شیرآلات kwc ، شیرآلات شایان و... برند خارجی مانند شیرآلات جاستایم می توان نام برد.

ثبت نظر