دوشنبه, ۱۰ تیر ۱۳۹۸

کورین چیست؟

سنگ کورین

کورین چیست؟

با افزایش استفاده مهندسین طراح از محصولات جنس کورین مانند سینک کورین وان حمامی کورین و... یک سوال به شاید بیشتر از همیشه پرسیده می شود که " کورین چیست؟" کورین در واقع یک برند از محصولات سنگ سخت solid surface هست که در سال 1967 توسط شرکت آمریکایی DuPont ساخته شده است.

سنگ کورین نامی است که به نوعی از سنگ مصنوعی گفته می شود و بیشتر در ساخت رویه کابینت آشپزخانه , سینک آشپزخانه کورین , وان حمامی و ... استفاده می شود سنگ کورین از ترکیب سنگ معدنی بوکسیت( bauxite)و پلیمر اکریلیک و تری هیدرات آلومینا تشکیل شده است.از سنگ کورین نزدیک به 25 الی 30 است در کشور های پیشرفته به جای چوب و سنگ استفاده می کنند.


عکس سینک کورین

موارد استفاده از سنگ کورین

سنگ کورین یا همان سنگ مصنوعی با توجه به اینکه خاصیت آنتی باکتریال دارد بیشتر برای مراکز آزمایشگاهی , درمانی , صنایع غذایی و ... استفاده می کنند امروز با توجه به طرح ها و رنگ های بسیاری که می توان از سنگ کورین تولید کرد و از آنجایی که سنگ کورین را به راحتی با آب و شوینده معمولی می توان پاک کرد طراحان بیشتر برای طراحی کابینت و سینک آشپزخانه و روشویی از سنگ کورین استفاده می کنند, سینک ظرفشویی کورین را می توان با استفاده از سنگ کورین در دو حالت سینک کورین روکار و سینک کورین توکار استفاده کرد.

سینک کورین

سینک کورین یکپارچه

شما می توانید از فروشگاه اینترنتی کالا118 سینک و کابینت کورین خود را به صورت یکپارچه سفارش بدید در این حالت سینک کورین یکپارچه و داخل صفحه بدون درز تولید می شود . برای خرید سینک کورین یکپارچه باید اندازه طول وعرض صفحه رویه کابینت و محل قرار گیری سینک را برای استعلام قیمت به کارشناسان فروش کالا118 اعلام نمایید .

سینک کورین

سینک کورین توکار و روکار

موقع خرید سینک کورین شما می توانید مانند سینک آشپزخانه استیل انتخاب کنید که سینک کورین توکار باشد یا روکار. سینک های کورین روکار ماننده سینک های استیل معمولا عرض کارشون 60 سانتی متر می باشند ولی سینک های کورین توکار عرض کار 50 الی 52 سانتی متر می باشند.

قیمت سینک کورین

قیمت سینک کورین 

قیمت سینک کورین بیشتر به کیفیت مواد اولیه استفاده شده برای ساخت بستگی دارد. سینک های کورین موجود در سایت کالا 118 از مواد اولیه ترک ساخته شده است و برای همین تمامی سینک ها کورین تضمین شده و دارای گارانتی هستند.قیمت سنگ های کورین با توجه به برند های نیز مختلف هست. مثلا قیمت سینک کورین سامسنگان یا سینک کورین الجی و سینک کورین pga نسبت به سینک های کورین ایرانی بالاتر و با کیفیت تر است. سینک کورین ارزان قیمت موجود در بازار با توجه به اینکه کیفیت مواد اولیه پایینی دارند قیمت تمام شده پایین نیز دارند که اصلا این نوع سینک ها را کالا118 پیشنهاد نمی دهد.برای مشاهده لیست قیمت سینک کورین روی لینک زیر کلیک کنید.

لیست قیمت سینک کورین

سینک کورین

خرید سینک کورین آشپزخانه

برای داشتن آشپزخانه لوکس با دکور منحصر به فرد کالا118 برای شما خرید سینک کورین را پیشنهاد می کند اولا هر رنگی که بخواهید می توانید از ما بخواهید کالا 118 هر رنگی که مشتری بخواهد حتی رنگ هایی که در لیست نمونه رنگ ها نباشد را می تواند تولید کند. ثانیا سینک کورین دارای کیفیت فوق العاده نسبت به سینک های استیل و دیگر سینک ها است آنتی باکتریال و بدون درز است پس با خرید سینک کورین برای آشپزخانه خود یک عمر از بابت سینک آشپزخانه خیالتان را راحت کنید. برای مشاهده لیست سینک های کورین به لینک زیر مراجه کنید.

https://www.kala118.com/coreen-stone-kitchen-sink

وان حمام سالید سرفیس

وان حمام سالید سرفیس

با توجه به اینکه کورین ماده ای بسیار محکم و مقاوم می باشد و حدود 25 الی 30 سال راحت عمر می کند و دارای رنگ بندی متنوع و همچنین سطح کورین از رشد قارچ و باکتری و کپک جلوگیری می کند به همین خاطر در ساخت وان های حمام لوکس نیز از کورین استفاده می کنند امروز خرید وان حمام سالید سرفیس یا همان وان حمام سنگی کورین رو به افزایش می باشد و با توجه به کیفیت عالی این نوع وان ها قیمت وان حمام سالید سرفیس نیز مناسب می باشد.

وان حمام سنگی

ویژگی های سنگ کورین

سنگ کورین ویژگی های زیادی دارد مانند بدون درز یا همان غیر متخلخل بودن مقاومت زیاد در برابر ضربه و لکه ,قابل تعمیر بودن و غیر قابل اشتغال , مقاوم در برابر حرارت آنتی باکتریال, مقاوم در برابر اسید های آزمایشگاهی و ضدعفونی کردن راحت با مواد شوینده معمولی, فقط نمونه هایی از ویژگی های سنگ کورین می باشد.برای تمیز کردن سینک کورین در صورتی که بعد گذشت یه مدت اگر خط و خشی روی سینک کورین یا صفحه کابینت شما باشد می توانید به راحتی با سمباده نرم پولیش بکشید و عین روز اول می شود.

تمیز کردن سینک کورین

مزایای سنگ کورین

سنگ کورین یکپارچه و بدون درز می باشد

سینک کورین و صفحه کابینت کورین وقتی به صورت یکپارچه تولید می شود هیچ گونه درزی بین صفحات نمی ماند به همین خاطر هیچ باکتری و میکروبی نمی تواند بین صفحات نفوذ کند.

سینک یکپارچه کورین

شکل پذیری سنگ کورین

سنگ کورین شکل پذیر و فرم پذیر می باشد به این معنا که مواد اولیه در مقابل حرارت کوره ها و فرم قالب ها شکل می پذیرند و انواع و اقسام طرح ها رو می تواند با سنگ کورین تولید کرد

مقاومت بالای سنگ کورین در برابر مواد اسیدی و آزمایشگاهی

در اکثر آزمایشگاه های کشور های پیشرفته از سنگ کورین با توجه به اینکه بسیار مقاوم در برابر انواع اسید ها و مواد شیمیایی است برای سینک آزمایشگاهی و رویه کابینت و .... استفاده می کنند.

سنگ کورین ضد آب می باشد

با توجه به اینکه سنگ کورین ضد آب می باشد بهترین گزینه برای تولید روشویی سرویس بهداشتی عمومی , رستوران ها , حمام و سرویس بهداشتی منزل می باشد.

سینک کورین

معایب سنگ کورین

قیمت سنگ کورین نسبت به سنگ طبیعی بالاتر می باشد ولی با توجه به اینکه کیفیت سنگ کورین خیلی بالاتر و ماندگاری بیشتری دارد زیاد نمی توان ایراد گرفت

سینک دولگن کورین

نمونه سینک های کورین را در زیر می توانید مشاهده کنید.

عکس سینک کورین سفید

سینک کورین کالا118

سینک کورین با رنگ سفارشی در کالا118

سینک کورین کالا118

کیفیت صفحه و سینک کورین بعد از 6 ماه استفاده


فیلم راهنمای نصب سینک کورین