سه شنبه, ۱۴ آبان ۱۳۹۸

طریقه نصب وان جکوزی روکار خانگی؟

وان جکوزی حمام آپارتمانی

وان حمام گردابی یا همان وان جکوزی حمام با توجه به داشتن جت های پرفشار , آب را با فشار بالا برای ماساژ عظلات بدن پمپاژ می کند. تصور کنید بعد از یک روز کاری شلوغ و خسته کننده و یا پس از ورزش پر فشار ,  آرامش و ماساژ عظلات می تواند بهترین گزینه در داخل آپارتمان باشد. با خرید وان جکوزی برای سرویس حمام خود می توانید از دوش گرفتن لذت ببرید.

راهنمای نصب وان جکوزی خانگی

طریقه نصب وان جکوزی خانگی روکار آپارتمانی؟

وان جکوزی روکار دارای موتور پمپ , شیرآلات(در صورت سفارش), پانل کوچک , پانل بزرگ , پایه و شاسی است البته چون اکثرا خرید وان جکوزی ها به صورت تیپ بندی و یا آپشن بندی است در صورت سفارش می تواند هیتر (گرمکن) بلوئر و... نیز داشته باشد.

 نصب وان جکوزی خانگی

راهنمای نصب وان جکوزی روکار

فضایی که می خواهید وان جکوزی در انجا نصب شود رو مشخص کنید و با توجه به ابعاد حمام خود اقدام به خرید وان جکوزی نمایید.

ابعاد وان جکوزی

سیم کشی برق برای وان جکوزی

برای استفاده از جت های ماساژور های موجود در وان جکوزی باید برقی با ولتاژ 220 برای روشن کردم موتور جکوزی داشته باشیم برای جاگذاری پریز برق وان جکوزی باید با رعایت تمام نکات ایمنی در ارتفاع 25 سانتی متری از کف زمین روی دیوار پشت وان جکوزی و سمت موتور را انتخاب کنید. برای سیم کشی برق وان جکوزی بهتر است از برقکار ماهر ساختمان استفاده کنید.

سیم کشی برق برای وان جکوزی

لوله کشی وان جکوزی خانگی

اگر منزل شما نو ساز باشد به احتمال خیلی زیاد لوله کشی وان جکوزی داخل حمام قبلا انجام شده است و خیالتان از این بابت راحت است ولی اگر لوله کشی برای وان جکوزی انجام نشده باشد و یا در حال ساخت و ساز هستید باید در نظر بگیرید که شیر آب سردو گرم در ارتفاع 25-30 سانتی متر از کف زمین قرار داده شود لازم به ذکر است که این اندازه پس از تمام شدن کاشی کاری کف باید درنظر گرفته شود. محل تخلیه آب وان جکوزی حدودا سمت پاها و وسط وان جکوزی در نظر گرفته شود با توجه به اینکه تخلیه وان جکوزی دارای سیفون خرطومی می باشد چند سانتی متر این طرف تر یا آنطرف تر مشکلی ندارد ولی باید چاه فاضلاب دقیقا زیر وان انتخاب شود.سیفون تخلیه آب وان جکوزی را با استفاده از چسب داخل کفشور که قبلا زیر وان تعبیه شده بود وصل می کنید.

لوله کشی وان جکوزی خانگی


تنظیم ارتفاع و پایه های وان جکوزی حمام

دقت کنید که محلی که وان جکوزی حمام شما قرار می گیرد باید حداقل 200گیلوگرم وزن را در هر متر مربع بتواند تحمل کند. بهتر است کف محل قرارگیری وان جکوزی بتن باشدو یک چارچوب چوبی هم برای تحمل وزن داشته باشد.و پایه ها باید درست تنظیم شود تا هیچ آبی موقع تخلیه و باز کردن زیر آب داخل وان باقی نماند. باقی ماندن آب داخل وان جکوزی یعنی اینکه ارتفاع پایه ها درست تنظیم نشده است باعث صدمه دیدن موتور و همچنین آب باقی مانده باعث لکه روی بدنه وان می شود.

پایه های وان جکوزی حمام

تست وان جکوزی حمام

 پس از نصب کامل وان جکوزی , قبل از بستن پانل ها داخل وان را پر از آب می کنید و موتور را روشن کنید و نشتی احتمالی از جت های ماساژور و بست های را تست کنید در صورت عدم نشتی می توانید پانل هارا بسته و نصب وان جکوزی شما تمام هست


فیلم آموزش نصب وان جکوزی خانگی

عکسهای وان جکوزی 

در زیر چند مدل از عکسهای وان جکوزی را می توانید مشاهده کنید.

وان جکوزی 2 نفره 

وان جکوزی دونفری

وان جکوزی کنجی 

وان جکوزی گوشه

وان حمام تک نفری 

وان جکوزی تک نفره

وان جکوزی گرد

وان جکوزی گرد

ثبت نظر
درباره ما
تماس با ما
پشتیبانی آنلاین
تمام حقوق این وب‌سایت برای کالا 118 محفوظ است. استفاده از مطالب این وب‌سایت تنها برای مقاصد غیر تجاری و با ذکر منبع بلامانع است.