جمعه, ۸ فروردین ۱۳۹۹

3 روش عالی تمیز کردن توالت فرنگی کاملا تصویری

 راهنمای تمیز کردن توالت فرنگی

راهنمای تمیز کردن توالت فرنگی

معمولا تمیز کردن و نظافت توالت فرنگی را به بعد موکول می کنیم و آن چنان که باید و شاید به آن توجهی نداریم. نظافت توالت فرنگی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است که حتما باید در اولویت هایتان قرار داشته باشد.

توالت فرنگی مکانی بسیار مناسب برای رشد میکروب ها است؛ از این رو اگر برای سلامت اعضای خانواده تان اهمیت قائل هستید، تمیز کردن توالت فرنگی را به بعد موکول نکنید. قطعا نظافت توالت فرنگی کاری خوشایند نیست؛ اما باور کنید جمع شدن کثیفی ها زحمت شما را هزار برابر می کند. ما اینجاییم تا ساده ترین روش های نظافت کردن توالت فرنگی را به شما آموزش دهیم؛ پس با کالا 118 همراه باشید.

 تمیز کردن زردی توالت فرنگی

سه گام برای تمیز کردن توالت فرنگی

 در ابتدا می خواهیم سه گام ساده که باید برای نظافت کردن توالت فرنگی بردارید، با هم بررسی کنیم. همان طور که می دانید توالت فرنگی دارای چهار بخش کاسه آن، درپوش آن و بدنه می باشد. اگر می خواهید تمیزکاری اساسی انجام دهید، باید تمامی قسمت های آن را در نظر داشته باشید.

قدم اول: تمیز کردن کاسه توالت فرنگی

شما با توجه به خواست و میلتان می توانید ترتیب تمیز کردن هر کدام از قسمت ها را بهم بزنید؛ اما اگر عجله دارید پیشنهاد می کنیم کاسه توالت را در اول تمیز کنید. در هنگام تمیز کردن کاسه توالت فرنگی، ممکن است آب کثیف به بقیه بخش ها بخورد و اگر آنها را از قبل نظافت کرده باشید، دوباره کثیف خواهند شد. برای تمیز کردن کاسه توالت می توانید از شوینده های مختلف همراه با یک برس استفاده کنید. اگر در برخی از قسمت ها جرم بیشتری را مشاهده کردید، برس را مدت زمان بیشتری در آنجا نگه دارید.

 راهنمای تمیز کردن کاسه توالت فرنگی

 

قدم دوم: تمیز کردن درپوش توالت فرنگی

دومین قدمی که باید بردارید، تمیز کردن درپوش است. برای این بخش هم می توانید از تمیزکننده ها همراه با یک حوله نرم قدیمی استفاده کنید. پیشنهاد می کنیم در این مرحله از یک مسواک هم برای تمیز کردن سطوح بین درپوش و بدنه استفاده کنید. با استفاده از مسواک دقت و ظرافت بیشتری را به کارتان می بخشید.

 تمیز کردن درب توالت فرنگی

قدم سوم: تمیز کردن بدنه توالت فرنگی

در آخرین مرحله هم وقت تمیز کردن بدنه توالت فرنگی فرا رسیده است. مواد شوینده ای که برای تمیزکاری در نظر دارید، روی تمامی قسمت های بدنه اسپری کنید و به سرعت با استفاده از دستمالی نرم یا کاغذ تمیز کنید.

اگر نمی خواهید از روش اسپری کردن استفاده کنید، می توانید دستمالتان را آغشته به مواد شوینده کنید و تمیز کاری را شروع کنید. برخی از قسمت های توالت فرنگی جزو بدنه آن به شمار می آید، اما از دید پنهان هستند. این بخش ها مانند پایه توالت و مخزن پشت آن را فراموش نکنید. اگر می خواهید نظافت را به صورت دقیق تر انجام دهید، در تمامی فرآیندها از آب گرم استفاده کنید.

 تمیز کردن بدنه توالت فرنگی

بهترین جرم گیر توالت فرنگی

تا اینجای کار تنها کلیاتی از آن چه باید انجام دهید، آموختید. ممکن است برایتان سوال پیش آمده باشد، منظور از تمیز کننده هایی که در مراحل قبلی اشاره کردیم چیست؟ معمولا برای تمیز کردن و برق انداختن توالت فرنگی از جرم گیرها استفاده می کنند. جرم گیر ها را هم می توانید از بازار تهیه کنید و هم می توانید خودتان در خانه آنهارا درست کنید. در ادامه با برخی از بهترین جرم گیرهای خانگی توالت فرنگی آشنا می شوید:

جرم گیر خانگی توالت فرنگی با سرکه

برای درست کردم این جرم گیر به سه چهارم لیوان کوچک بوراکس (سدیم تترا بورات) ، یک فنجان سرکه سفید، 10 قطره اسانس اسطوخودوس و 5 قطره اسانس لیمو نیاز دارید. تمامی این مواد را در بطری ای با هم مخلوط کنید.

پیش از آنکه کار نظافت توالت فرنگی را شروع کنید، باید آن را خیس کنید. این کار را می توانید با استفاده از سیفون یا برسی خیس انجام دهید. محلولی که درست کرده اید را در توالت فرنگی تان خالی کنید. محلول باید به مدت حداقل چند ساعت تا یک روز در آنجا بماند. سپس کاسه را تمیز کنید و سیفون را هم بکشید. دقت داشته باشید که در هنگامی که ماده جرم گیر در داخل توالت فرنگی است، تحت هیچ شرایطی از آن استفاده نکنید.

جرم گیر خانگی توالت فرنگی با جوش شیرین

یکی دیگر از بهترین انتخاب هایی که برای جرم گیری توالت فرنگی می توانید داشته باشید، استفاده از این جرم گیر است. برای درست کردن آن به یک فنجان آب مقطر، نصف فنجان جو.ش شیرین، نصف فنجان صابون روغنی زیتونی، آب اکسیژنه و 20 قطره اسانس روغن نیاز دارید. دقت داشته باشید که اسانس روغن دارای اسطوخودوس، گریپ فروت، درخت چای، لیمو یا پرتقال است.

در قدم اول باید آب، اسانس روغن و صابون روغنی را با هم در یک بطری ترکیب کنید. سپس جوش شیرین هم به ترکیبتان اضافه کنید. بطری را خوب هم بزنید، تا مواد کامل در هم حل شوند. محلولتان را به تمامی قسمت های کاسه توالت بزنید. حداقل به مدت یک ربع باید، کاسه به این محلول آغشته بماند.

دو طرف دیگر کاسه توالت را با آب اکسیژنه اسپری کنید تا ضدعفونی شود. در نهایت هم مواد را بشویید و در صورت نیاز دور کاسه را خشک نمایید. توجه داشته باشید که ممکن است مواد اولیه تان به خوبی با هم ترکیب نشوند؛ از این رو در مرحله هم زدن بطری به اندازه کافی وقت بگذارید.

کلام آخر

بهترین روش تمیز کردن توالت فرنگی

خوب است بدانید بهترین روش رسوب زدایی و نظافت توالت فرنگی، استمرار در انجام آن است. ممکن است اصلا دل و دماغ این کار را نداشته باشید؛ اما جمع شدن جرم ها و کثیفی ها خستگی بسیار بیشتری همراه با ناخوشایندی روی دستتان می گذارد.

در آخر هم باید بگوییم گاهی توالت های فرنگی عمرشان را کرده اند و تمیز کردن آنها دیگر نتیجه دلخواه را به ما نمی دهد. اگر به فکر خرید و یا تعویض توالت فرنگی خانه تان هستید، می توانید از انواع توالت فرنگی با قیمت های مختلف و کیفیت عالی موجود در فروشگاه اینترنتی کالا 118 خرید کنید. تنها کافی است وارد سایت کالا 118 شوید و انواع مدل های توالت فرنگی از برندهای مختلف را در سایت ما ببینید و با هم مقایسه کنید.

ثبت نظر